Miksi AV:n keskusteluja tuodaan tänne palstalle ???
Heips !
Voisiko ko. henkilö / valvoja / tai joku kertoa minulle syyn, miksi näitä vierailijoiden keskusteluja AV:ltä heitellään tänne ?
Ja vielä näin ryppäänä. Vai mistä moinen ilmiö johtuu?
Eihän siinä mitään, toki ketjut liittyvät nimiin, mutta luulenpa, että ko. aloittajat nimenomaan haluavat avata keskustelut AV:llä ja jatkaakin sitä siellä.
Siirretäänkö kaikki eri aiheiset ketjut omiin lokeroihinsa, jos ne liippaa läheltä palstaryhmittelyjä ?
Minun mielipiteeni asiaan on se, että tämä siirtely on turhaa ja hieman myös turhauttavaa.
terv:: perenna
Kommentit (7)
En tarkoita loukata ketään tällä, mutta AV:lle laitetut nimimielipidekyselyt eivät aina ole tosia. Tarkoitan, että nimettönä on niin helppo provoilla ja " aiheuttaa keskustelua" hengessä, johon emme ole täällä tottuneita, koska täällä tiedetään nimimerkistä kuka mitäkin mieltä on.
Eikös AV:n yksi idea nimenomaan ole nimettömyys? No sallitaan se siellä, ja ollaan täällä ihan rehdisti omana itsenämme.
Tällä palstalla on yleensä oikein kiva ja kannustava ilmapiiri, jonka todella toivoisi jatkuvan! Joten, valvoja, voitko siirtää nuo vierailijoitten aloitukset takaisin AV:lle, kiitos.
ja vastaa itsekseen, mutta niitä olikin yllättävän paljon...
Oon ihan samaa mieltä ja laitoinkin siitä jo palautetta. Laittakaapa tekin.
On muuten tosi kamala yrittää seurata vierailija-vierailija-vierailija-vierailija-ketjua (siis kuka sano ja mitä sano... ;D)
Tervetuloa vaan, mutta omilla nimimerkeillä!!
nuo ketjut onkin siirretty kokonaisina vierailija -vastauksineen päivineen tänne. Ei ilman nikkiä niihin enää voikaan vastata täällä.
Olisi kyllä kiva saada kattava selitys moiseen, siis motiivit siirtelyyn.
edelleen ihmetellen :: pere
Ja huomaa kyllä heti keskustelun " tasosta" , että tosiaan on kirjoitettu " vierailijana" !!!
Av:n taso kun on mikä on. Mutta voisiko olla niin, että joku on keksinyt miten täältä voi kysyä mielipidettä anonyymisti? Ja sitten muutkin ovat tavan hoksanneet. Monikaan niminikkari ei vain tunnu noihin viesteihin mielipidettään laittavan (ihan hyvä niin) joten ehkä ne jotka haluavat pysyä anonyyminä oppivat luomaan itselleen toisen nikin?? Toivottavasti!
Lila75
Kirjautumatta kirjoittelijat kun valitettavasti kommentoivat usein aika asiattomasti - ei hyvässä hengessä, kuten tällä palstalla ollaan totuttu. Monet keskusteluista kuuluisivat tosiaankin vapaan aiheen puolelle, koska sanakin tuntuu olevan melko vapaa...