Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

muita vaativia vauvoja?

15.03.2006 |

Poika on vähän alle puolivuotias ja ei viihdy oikeastaan muualla kuin sylissä. Leikkiä malttaa 15 min kerrallaan ja silloinkaan ei yksin. Alusta asti ollut kärsimätön luonne. Ollaan käyty lastenlääkärissä, mutta mitään syytä ei olla löydetty. Paha koliikki oli ennen 3 kk ikää, mutta sekin hiipui pois vai onko tämä jotain koliikin muotoa? Koko ajan kitistään ja pitäisi kantaa sylissä tai liinassa. Ei vaikuta vatsavaivoilta. Eikä luulisi hampaiden tulon tekevän näin kärttyisäksi.

Koko ajan miettii, että onkohan pojalla kipuja tai jotain vaivaa kun on niin rauhaton ja tyytymätön. Vai voikohan vaan olla luonteeltaan noin vaativa?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toinen kaksosistani oli just tuollainen. Jatkuvasti piti kantaa sylissä, lattialla ei viihtynyt hetkeäkään! Rinnalla olisi ollut ekat kuukaudet jatkuvasti ja imetin imetin imetin... Sitten sen jälkeen kanniskelin ja kanniskelin. Ei ollut lattialla viihtyyvää lajia, ei. Jossain vaiheessa epäilin myös allergiaa, mutta mitään ei löytynyt.



Meillä helppas kyllä kun poika oppi itse ryömimään! Ilmeisesti on/oli vain niin utelias ja kärsimätön luonne ettei kestänyt olla paikoillaan. Jo vauvana tykkäs kun sai katsella ulos ikkunasta liikkuvia autoja jne. Nykyään 4,5-vuotiaana on myös erittäin tiedonjanoinen luonne, iloinen ja pirteä ihana poika!



Koeta kestää, eiköhän se teilläkin kohta helpotu!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla