Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Carena Sprinteihin kantokassi?

08.05.2006 |

Heips,

ostettiin Carena Sprint -kuomurattaat, joita olis tarkoitus käyttää ihan vastasyntyneestä alkaen. Nyt vasta hiffasin, et kantokassi/koppa pitäis noin pienelle olla. Ei vaan Carenan mallistossa oo myynnissä kantokassia erillisenä, ainoastaan matkasängyn kylkiäisenä. Onks kellään tietoo, käykö esim. Brion kantokassit noihin Carenoihin?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kantokassin + rattaat Oulusta (www.babystyle.fi). Hintaa taisi olla 55eur.

Vierailija
2/5 |
08.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

noista brion kantokasseista mutta veikkaisin että ne on liian isoja noihin rattaisiin. Meillä on teutonian rockyt, kuomurattaat, ja niissä käytössä emman kantokoppa joka mahtuu just noihin ns.vähän pienenpiin rattaisiin.

www.lastentarvike.fi sivuilta löytyy monenlaisia kantokoppia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi,



Ostimme viime kesänä Carena Sprint kuomurattaat, jotka tulivat myös käyttöön ihan vastasyntyneelle. Samalla ostimme Carenan pehmeän kantokassin. Joten ainakin vielä vuosi sitten noita on myyty ihan erillisenä. Kannattaa kysellä lastentarvikeliikkeistä!

Vierailija
4/5 |
08.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

.. .muist

Vierailija
5/5 |
08.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

... muistatko yhtään, mistä liikkeestä ostitte?

Ainakin täällä pk-seudulla noita liikkeitä on monta ja sijainti huono (meillä ei ole autoa) joten ois kiva tietää etukäteen mistä sais. Googlella ei löydy mitään tietoo.



(Sorry edellinen viesti, joka lähti vahingossa keskeneräisenä)...