Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyla tuotteista

09.02.2006 |

Tuli mieleeni että onko joku antanut taikka onko tietoa voiko vauvalle antaa esim hyla raejuustoa?Me itse käytämme hyla tuotteita....tarvisiko neidille ostaa erit maitotuotteet,rahkat ja raejuustot?



Nelli

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä poika juo hyla maitoa kun sitä juomme itsekin. Toiset ei siitä tykkää kun on normaalia makeampaa, mutta poika ei tiedä muusta kun korvikkeen jälkeen siihen siirryttiin. Ajatuksissa on kyllä ollut että pitäisi kokeilla antaa normaalia maitoa, se kun olisi paljon halvempaa, mutta ei ole tulllut ostettua.

Hyla tuotteethan on ihan samaa tavaraa kuin muutkin mutta laktoosi on vaan osittain pilkottu, joten niitä voi antaa ihan niin kuin tavallisiakin. Lapsi ei menetä mitään siinä eikä niistä mitään haittaa ole.

Vierailija
2/2 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos paljon! Niin minä ajattelinkin, mutta oli pakko varmistaa asia=)))

Nelli

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla