haamu vai kummitus?!?!
mitä mieltä tästä testikuvasta? onko kyseessä haamuplussa vai viivan paikka? viikkoja olis nyt 3+5..en malttanut olla testaamatta :D
Kommentit (7)
aika pirun jännää..mä olin valmistautunu yrittämään vähän pidempään..jokohan se clearbluen kuukausinäytöllinen antaisi jotain tarkennusta tilanteeseen..en taatusti saa nnukuttua yötä kun pyörii päässä..se olis sit jo 3+6 menossa. olisihan se tietty aika kiva isänpäivä lahja omalle isukilleni josta tulis ens kertaa vaari ja tietty omalle siipallenikin:)
Meillä olisi jo toinen lapsi. Silleen kyllä jännää kun ensimmäinen oli puhdas vahinko mutta tätä toista ollaan jo puolisen vuotta yritetty. Nyt on kuukautiset myöhässä jo viidettä päivää eli vkoja olisi 4+5 :) Tänään tein taas uuden testin ja nyt oli jo selkeämpi viiva. Ei muutakun neuvolaan soittoa :D Toivottavasti teilläkin viivat selkenee :) Me saadaan "antaa" joululahja isovanhemmille kun laskeskelin että ultraan päästäisiin juuri ennen joulua :D
Itse sain samanlaisen keväällä. Testasin sitten toisen tuommoisen liuskatestin ja vielä yhden apteekin oman raskaustestinkin, joiden jälkeen uskoin tärpin tulleen.
Nyt rv 26+
tänään se viiva oli jo vähän tummempi..taidan lähteä tästä apteekkiin ostaa cb:n digitestiä..jokohan se näyttäis viikot? hurjaa kun ei tässä ehditty edes yrittämään..yhdet luomut oli välissä ja jos oikeasti oon raskaana niin wau!!!
tummuu päivä päivältä..perjantaina on mitä luultavammin yhtä tumma viiva kuin kontrollikin..huhhuh!!
eli selkeä plussaha se oli.. viikkoja 4+5..aloitin blogin jossa kertoilen kuulumisia..jos joku haluaa lukea ensikertalaisen lähes paniikinomaisia ajatuksia niin tuolta löytyy
http://becomingmami.vuodatus.net/
Itse sain ihan samanlaisen viivan eilen ja tänään. Huomenna vielä tarvii käydä ostamassa uusi testi, jos viiva nyt jo olisi hieman tummempi ja saisi vaikka varattua aikaa neuvolaan :)