Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koitan lopettaa tupakoinnin - överit kerran päivässä

Vierailija
01.07.2015 |

Mitä mieltä? Vasta kaks viikkoa jatkanu, mutta luulen että oon löytänyt itselleni aika lupaavan menetelmän lopettaa röökin poltto viimein. Kaikenlaista on aikasemmin kokeiltu. Nikotiinipurkka, asteittainen vähentäminen tai kerrasta poikki ei vaan toimi mulle.

Eli ostan kerran päivässä röökiaskin, poltan heti 5 putkeen (epäsäännölliseen aikaan päivästä, jotta ei muodostu uutta tapaa) ja heitän loput menemään - seurauksena kaikki niksat kerralla pois mutta huono olo ja harmittaa rahan heittäminen hukkaan (jos säilyttäisin askin, tulisin kyllä polttamaan sen illan aikana, kokemusta on. Toisaalta sama raha tai enemmän mulla menisi röökiin normaalistikin).

Tulos: poltan 1/5 siitä mitä normaalisti, ja on ollut todella helppoa - upeeta nauttia päivistä, kun ei tartte jatkuvasti hypätä röökillä. Tarkoitus aika pian koittaa lopettaa tuokin, kunhan nikotiini- ja tapariippuvuus on vähentynyt. Katsotaan miten käy :)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mää lopetin pikkuhiljaa vähentämällä. 2 kk ja olin ilman tupakkaa & ilman vierotusoireita.
Sun tapa kuulostaa...erikoiselta. Mutta toimivalta! :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan yhdeksän