Lue keskustelun säännöt.
Onkohan niin etta kehitysvammaisten lasten vanhemmat eivat juuri panosta lapsensa vaatetukseen ja varustukseen. Tuli mieleeni kun
20.09.2006 |
eräällä kehitysvammaisella tytöllä on aina varsin vanhan ja kuluneen näköinen takki. Vanhemmilla hieno auto. Ajatellanko, ettei lapsi kumminkaan tajua tms?
Kommentit (4)
Täällä myöskin joskus jotkut kirjoittelivat, että kehitysvammaisen vaatteita valitessa on otettava huomioon esim. että ne ovat helposti päälle puettavia, kuten verkkarit tai collegehousut.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eiköhän ne kehareiden vanhemmat toimi tässä(kin) asiassa kukin tyylillään.
ja on aina kauniisti puettu. Vanhemmat teettää hänelle paljon juhlavaatteita yms koska ei ole ihan tavanomaisen mitoituksen mukainen. En ole koskaan nähnyt häntä epäsiisteissä vaatteissa.
on niitä jotka toimivat juuri ap:n kuvailemalla tavalla. Mutta sitten on myös niitä, jotka pukevat lapsensa vimpan päälle merkkivaatteisiin. Ja siltä väliltä.