hyvä shampoo?
Antakaa vinkkejä hyvästä shampoosta mitä kannattaa kokeilla.
Kommentit (10)
XZ -tuotteet (esim. xylitol-hunaja/vai mikä puuvilla on nykyään ja tyrni). Mun hiuksille käy vaan kaikki silikonittomat, koska silikoni tukkii ja takuttaa pidemmässä käytössä
Kokeile Tresemme-sarjaa. Itse en yleensä käytä markettituotteita, mutta yksi tuttu kehu ihan hirveästi sarjaa ja niin sitten kokeilin. Käytän kuiville hiuksille tarkoitettua ja on parempaa kuin yksikään tuote mitä olen koskaan käyttänyt! Ja olen kokeillut monia, tukkani on ohut ja luonnonkihara kuiva kuontalo. Siis oli. Ja edullinenkin Tresemme on, kannattaa kokeilla.
Four reasons pumppupullossa. Tuoksuu raikkaalle omenalle. Hinta-laatu hyvä. Tulos taas aleen kolmeplusykkösille! :)
Niin millaset hiukset sulla ap on?
Oon vaihtanut samppoon kokonaan oliiviöljysaippuaan. Hiukset on kuohkeat, ei semmoiset liiskat, mitä samppoopesusta tulee.
Kampaamon sp-shampoo! Wellan muistaakseni. Uskomattoman hyvä, kymmenet muut shampoot (ja hoitoaineet) olen läpikäynyt ennenkun ton löysin. Maksaa n. 25e pullo ja mulla kesti 5kk kun sitä käytetään kerrallaan niin vähän ja vaahdottaa hyvin joten kuukausihinnaksi tulee n. 5e - ja käyn suihkussa vähintään joka toinen päivä. Kaupan shampoota menee pari purkkia kuukaudessa eli 6-8e kuussa joten toi tulee halvemmaksikin
Timotei: edullista, vähäinen määrä riittää, hiukset pysyy puhtaina pitkään, ei haise pahalle, ei silikooneja.
L'orealia käyttänyt jo monta vuotta enkä vaihda. =)