Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vaikea suhde

Vierailija
23.11.2014 |

Hei! Olen elänyt 6v mieheni kanssa ja aina vaikeammaksi menee. Aloitain nopean kertomuksen. Eli miehen kanssa päädyttiin yhteen sattumalta. Alussa kaikki oli hyvin ei mitää riitoja. 4kk päästä alkoivat ekat nahistelut. Syyt olivat tyhmiä kuten sukat väärässä korissa ja sen sellaista. Vuoden kuluttua sain ekaa kertaa tuolista päähäni ja mies kävi päälle. Totta kai puolustin itseäni ja löin takasin. Noh se riita päättyi ja minä pyysin anteeksi lapsellisuuttani. Tasaisesti tuli riitaa esim. Milloin en antanut hänen mennä miten halusi ( syy oli yksinkertaisesti niin ettei hän edes puhunut että menisi mihinkään) istui kotona ja murjotti. Tilanne paheni ja välillä rauhoittui. Yli vuoden kaikki oli hyvin kun taas alkoi nämät ihme riidat. Syitä on monia joten edes mainitse kaikkia. Jos pyydän häneltä apua niin hän ottaa puhelimen ja menee nukkumaan. Minä raivoissani alan tehdä kyseistä työtä. Sitten illala alkaa mykkäkoulu ja minun pitää pyytää taas anteeksi. Siksi että hänen mieltään on loukattu. Riitoja tulee milloin mistäkin. Eräs on että jos puhun ystävälle mitä olen tehnyt. Hän keskeyttää aina puheen ja alkaa puhua itsestään. Jos sanon et saanko jatkaa niin vetää kortin et aina sua täytyy. Sit taas mykkä koulu ja anteeksi anelu. Nyt on tullut uusi muoti. Esimerkiksi jos hånen pitää jotain saada tai tehdä niin alkaa mököttään tyhjästä. Raivoaa täyttä päätä ja haukkuu mua kaikille. Itse anon anteeksi mutta seuraus on että hän tarvitsee jotain. Viimeksi piti saada auto ja tietenkin annoin tämån mahdollisuuden.. nyt on tullut sitä että heittää sormuksen pöydälle ja alkaa olla hiljaa. Lauantaina oli kanssani kotona niin oli monelle valittanut miten raastavaa olla kanssani. Niin ja olin tosiaan nukkumassa koska hän ei puhunut mitään... olenko itse sekaisin vai mikä tässä mättää? :/

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset pitävät yhdessä. Onhan tuota rakkautta mutta voisiko miehen käyttäytyminen johtua jostain jota en ole saanut selville? Tilanne on muuttunut kahden pojan myötä.

Vierailija
2/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei saa tarpeeksi huomiota kun aikanne menee nyt lapsiin? Saattaa kuulostaa lapselliselta, mutta ihminen voi joskus tuntea olonsa yksinäiseksi vaikka asiat olisivat näennäisesti hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aloituksen perusteella luulin teidän olevan lapsettomia mutta ei, lapsetkin joutuu tollasta sekoilua katsomaan :( Kummankin pitäisi saada jotain apua, olette suhteessa joka on täynnä henkistä ja fyysistä väkivaltaa.

Vierailija
4/5 |
23.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huh huh...mitä sinä saat tuollaisesta suhteesta?

Vierailija
5/5 |
23.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä väliä mikä mättää. Ette selvästikään sovi toisillenne ja rakkauskin taitaa suhteestanne puuttua.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kahdeksan