olipa kiva, oon odottanut koko päivän sukulaista joka lupas tulla käymään!
Lupas tulla jotta mentäs syömään ja kauppaan.
Nyt jumitan täällä nälkäisenä..
Kommentit (6)
Ei se soittamalla tule. Se on sen puoliso tietty joka määrää kaiken.
Voit tietty elää elämää kynnysmattona ja lapasena. Itse annan vartin aikaa noin, sitten soitan, ja jos ei ala kuulua nopeasti niin suunnitelmat muuttuvat siinä kohtaa omalta kohdaltani huolimatta mitä ja kenen kanssa sovittu.
Jospa soittelet sukulaisen perään, että missä menee?
Mulle on ainakin kerran tehty oharit. Sukulainen sanoi tulevansa kaupunkiin vanhempiensa kanssa, tapaamaan erästä toista sukulaista ja ehdotti, että mekin voisimme tavata ja käydä vaikka porukalla syömässä ulkona, hän tarjoaa. No minähän suostuin ja vierailupäivä koitti. En viitsinyt kotona kamalasti syödä, ei olisi sitten kiva ravintolassa närppiä.
Tavattiin asemalla, sukulainen totesikin, että olivat syöneet jo ennen tuloaan ja että menisivätkin vain tapaamaan tätä toista sukulaista. Työnsi kympin kouraan, "osta itselles jotain kivaa, kun synttäritkin tulossa".
Sitten ne ihmettelee, miksi en pidä yhteyttä.
mene minne haluat, oma vika jos on myöhässä eikä ilmoita
Ei se enää tule. Rassaa tuo kun se on tossun alla.
Puoliso keksinyt muuta menoa ettei se pääsis tänne.
..ja et voi soittaa hänelle koska?