Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joku kirjoitti aiemmin hampaista

Vierailija
15.02.2014 |

Mitä voin tehdä, kun hampaani ovat erittäin huonossa kunnossa ja töihin pitäisi mennä, jotta saan rahaa hammasremonttiin. Harmi vain, että työssäni vaaditaan moitteetonta ulkonäköä. Hakeudunko työkkärin listoille, jotta tulisin hylätyksi, jotta saisin työttömyyskorvausta, jotta ostan sen hammasremontin, jotta pääsen töihin?

Miten huonohampainen saa työtä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota haastattelussa suihin.

Eiku, sää olit jo mätähammas, ei sellaista voi suuhun nussia. :/

Vierailija
2/3 |
15.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sulla on 2 vaihtoehtoa:

Joko opettelet puhumaan ja ilmehtimään niin, että hampaasi eivät näy, tai sitten ostat jostain pilailupuodista implantit (esim. vampyyrin hampaat tai vitivalkoiset jättiläistaltat).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene terveyskeskuksen hammaslääkäriin. Vetävät kaikki pois ja saat tekohampaat. Sitten myöhemmin voit hankkia yksityisellä hammaslääkärillä implantit ja saat kauniit, valkoiset, kestävät hampaat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kahdeksan