Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tyylikäs köyhäily :)

Vierailija
09.12.2012 |

Muistaakseni joku joskus kirjoitti tästä kirjankin, mutta kyselen teiltä vinkkejä: miten köyhäillä tyylillä? Antakaa vaikka konkreettisia neuvoja, miten suht pienillä tuloilla saa tyylikästä jälkeä :)



Itse esim. ostan harvoin ja hyvää, laita itse hyvistä raaka-aineista ruokaa, etsin ja ostan lahjoja läpi vuoden alennusmyynneistä enkä omista autoa. Olen satsannut yhteen klassiseen merkkikäsilaukkuun ja myyn kirpparilla heti vaatteet, joita en käytä... Muita vinkkejä? :=

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä en kyllä ymmärrä tyylikästä köyhäilyä tuollaisena, että ostetaan merkkikäsilaukku, ja selitetään se sillä paremmaksi, että on vain se yksi käsilaukku.



Mullakin on vain yksi käsilaukku, mutta ostin sen kirpputorilta. Siisti on, klassinen. Eikä maksanut kuin 3 euroa.

Onko tyylikkyys ap:lle sama asia, kuin "pitää näyttää siltä että rahaa löytyy" siis pitää ostaa merkkituotteita?



Vierailija
2/2 |
09.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaatteet ja huonekalut kirpputoreilta. Ne kannattaa ottaa elämäntavaksi, ei lähteä etsimään jotain tiettyä juttua vaan piipahdella ja ostaa kun tulee vastaan jotain omaa silmää miellyttävää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla