Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko olla virtsatientulehdus ilman kipua?

Vierailija
28.11.2012 |

Mua on nyt neljä päivää pissattanu koko ajan. Ihan vaikka käyn pissalla, niin heti kun nousee pöntöltä tuntuu että olis taas pissahätä, mut mitään ei kuitenkaan enää tule. Muuten pissaa tulee ihan normaalisti, ei ole mitään kipuja eikä pissaaminen satu. Ihmetyttää vain tuo jatkuva pissatuksen tunne ja vähän sellainen tunne kuin rakko ei tyhjenisi kunnolla, vaikka pissaa tuleekin ihan normaalisti?

Ei ole siis ikinä ollut tuollaista tulehdusta, mutta olen muilta kuullut että se kipu on ihan järkyttävä pissatessa, siksi ihmettelenkin kun mitään sellaista ei ole.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä luulen että itsellänikin oli jokin aika sitten. Viikkotolkulla tuntui siltä että pissattaa koko ajan ja rakkoa jotenkin viiltää. En jaksanut mennä lääkäriin. Se on nyt mennyt ohi.

Vierailija
2/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni ei myöskään ollut mitään kipuja, kirvelyä tms. virtsatessa. Kuitenkin koko ajan piti vessassa hypätä ja oli just tuo tunne, ettei rakko tyhjene kokonaan. Lisäksi pissa haisi epänormaalin pahalta. Ja oli virtsatietulehdus, kun lääkärissä kävin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei huomannut mitään ennen kuin meni munuaisaltaisiin tms., hirveät kivut ja taisipa olla sairaalahoidossakin sitten.

Vierailija
4/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sitten meni myös munuaisiin ja sitten vasta nousi kuume ja tuli selkäkipu. Melkein jouduin osastolle antibiooteille, mut lopulta sain sit kuitenkin kotiin antibiootit suun kautta otettavaksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi viisi