Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Valmistalon rakentaneet! Minkä talon rakensitte?

Vierailija
04.09.2012 |

Otitteko täysin valmiina vai sisustusta vaille valmiina? Miten ppädyitte kyseiseen taloon? Hintojakin saa laitella ;-)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
04.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Reilu puol vuotta asuttu Muurametalossa ja todella tyytyväisiä ollaan. Otettiin muuttovalmis. Työn jälki oli hyvää ja aikataulut pitivät.

Vierailija
2/5 |
04.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu paljon tekijöistä. Eihän niissä elementeissä paljoa eroa ole, mutta huonot tekijät voivat hyvänkin tuotteen pilata huonolla työllä.



Itse tekisin seuraavan talon pitkästä tavarasta tai pre-cut talon ja itse. Näin voi varmistua siitä, että kaikki on varmasti oikein ja kunnolla tehty. Ei ole enää oikein luottoa noihin "ammattilaisiin".

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset


Mutta se on aivan sama mikä huusholli on, jos esim. pystytysporukka ja timpurit on paskoja.



Oletusarvo on, että jokaiselta top5 talotehtaalta tulee priimaelementtejä.



Vierailija
4/5 |
04.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse kun tekee, saa juuri sitä mitä sattuu tulemaan. Mutta jos olet ammatiltasi leipuri tai parturi (esimerkkeinä vain) niin ei niillä taidoilla paljon taloja rakennella :)

Vierailija
5/5 |
04.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

valmispakettia hankkinut, mutta olen rakennusalalla töissä, ja voin sanoa että eniten korjailtavaa tuntuisi olevan aina Älvsbytaloissa sekä dekotaloissa. Mutta tämä on tietysti vain omiin kokemuksiini perustuva tuntuma.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kaksi