Paljonko antaisitte siskollenne häälahjaksi rahaa?
Siskoni menee naimisiin ja toivovat häälahjaksi rahaa häämatkaa varten. Mikä olisi hyvä summa mielestänne? Itse ajattelin 150e, mutta onko se liikaa/liian vähän?
Rahatilanteeni ei ole mikään loistava, mutta tuon verran voisin antaa. Lahja siis vain minulta.
Kommentit (9)
Meillä on ihan hyvä rahatilanne ja aattelin että 200 vois olla hyvä summa.
summa on varmasti sopiva. Itse annoin siskolle 100 euroa kaksi vuotta sitten, kun uudelleen avioitui.koska sillä hetkellä ei enempään o´llut varaa. Hän ei toivonut mitään:) Todella, siskolle antaisin vaikka mitä ja olisin paljoon valmis hänen vuokseen ja tiedän, että samoin hänkin tekisi:)
sama oltiin saatu heiltä silloin kun itse mentiin naimisiin. +sitten tunteja ja tunteja työtä heidän häiden eteen...
150 euroa ja lisäksi miehen kautta hieno hääauto+kuljettaja käyttöön.
Mulla on maailman ihanin pikkusisko. Systeri "karkas" vihille, joten me tehtiin hänelle takautuvasti reseptikirja.. lapsuuden ruuista ja nykyisistä tykätyistä jutuista, kun meillä kylässä käy. > on tykännyt kovasti, koska hän vasta nuorikkona alkoi opetella ruuanlaittoa. :D
150 € on aivan loistava summa. Sä annat sen mihin kykenet.
150 - 300 euroa. Ja vaikka mä antaisin mun veljelle vain 20 euroa, kun rahat ois jostain syystä vaikka menneet jonkun onnettomuuden myötä, se ei sitä haittaisi. Mua ehkä enemmän.
Olen yh.
tuo on minun mielestä, varsinkin kun lahja on yksin sinulta.