epäilen että mieheni on animaagi
tai mikä se virallinen nimi on? muuttuu öisin koiraksi!!!
aamusin ikävästi näkyvissä kihaa karvaa ja kuolaa tosi paljon. tyynyllä aina kuolarenkaita ku herään sen vierestä. henki haisee usein ja varsinkin ulkoa tullessaan haisee koko mies. ! läähättää monesti avoimesti muita naisia..pitäskö viedä lääkäriin?
Kommentit (6)
animaagi miesten vaimoille mitään vertaistukiryhmää olemassa?
Kurjaa painia tälläisen asian kanssa yksin :(
Siis jos vain öisin muuttuu. Kannattaa olla kuin ei huomaisikaan asiaa - niin pääsee helpommalla. Eläinten tarpeet on usein aika simppelit. Kunhan saa ruokaa ja lämpöä ja vahvan komentajan niin on onnellisimmillaan. Ei tarvitse nääs ajatella itse, senkun tottelee vain.
Minun mieheni on hevonen, kirmaa usein ulkona, kopistelee kävellessään ja tykkää yli kaiken kaurapuurosta. Ja minä saan ratsastaa ;)
Animaagihan on satuolento :DD Pilailitte kai?
Minäkin haluan oman animaagin. Olen miettinyt, että laitanko miehen vai koiran lemmikiksi. Miehessä on se hyvä puoli, että ovat yleensä melko sisäsiistejä (riippuu tapauksesta). Mutta tuo olisi kätevä yhdistelmä. Kiitos vinkistä!
Animaagit kyllä muuttuu koska vaan, ei pelkästään yöllä. Tarkkailepa ap, nylkyttääkö miehesi jalkaasi vasten ja järsiikö kenkiä.
Olen jo pitkään epäillyt miehestäni samaa.. Tosin luulen, että hän muuttuu siaksi. Pitää syödessään sellaista ärsyttävää röhkinää, ahmii aina ruokansa ja jalkovälistäkään ei saparoa kummempaa löydy. Järkyttävän sotku jättää myös jälkeensä, missä vain liikkuukin.