G: Missä kulttuurikohteessa olet viimeksi käynyt lapsesi kanssa?
Kommentit (32)
Viimeisimmät käynnit ovat olleet Kiasma, lastenkonsertti ja lasten elokuva - ain niin ja sitä ennen teatterissa. : )
Oli minusta vähän tylsä, mutta 3,5-vuotias poika tykkäsi todella. Oli muuten ilmainen.
HIstoriallinen muistomerkki on aivan eri asia kuin kulttuurikohde.
mitä vittua säkin ämmä tuosta saat???
HIstoriallinen muistomerkki on aivan eri asia kuin kulttuurikohde.
HIstoriallinen muistomerkki on aivan eri asia kuin kulttuurikohde.
mutta olen käynyt siellä lasten kanssa. Historia on kulttuuria. Tien alussa on museo ja paljo tietoa kohteesta. Kyllä tosiaankin kjlttuurikohde!
olemme käyneet viimeisen kuukauden aikana Ateneumissa, Tennarin museossa ja Päivälehden museossa. Kaikissa on juuri nyt lapsille sopiva näyttely.
lapsi oli tuolloin parimillinen alkio.
Lapset 4v, 8v ja 11v
Viimeksi 4v:n kanssa nukketeatterissa, klovniesityksessä, taikuriesityksessä ja lastenkonsertissa (kaikki 3 viikon sisällä) ja tarkoitus ens viikolla mennä Päivälehden museoon
8v ja 11v on käytetty kerran teatterissa, 2 kertaa leffassa, kerran baletissa ja kerran weegee-museossa (3 viikon sisällä)
Olimme kesällä siellä silloin 12-vuotiaan kanssa:)
Prismassa niin sitä katottiin 2v ja 5v kanssa.
Lapsi 3v. Ja kirjastoissa, lasketaanko ne?:)
Pinokkio-näytelmää käytiin katsomassa 3-, 6- ja 8-vuotiaiden kanssa.
Lapset tai pikemminkin nuoret 12, 14 ja 16.
Mukana oli 3v, 10v ja 15-vuotiaat lapset.