Mikä esti sinua menemästä tänään töihin?
Kommentit (19)
sit taas työnteon estää se, ettei ole mitään tekemistä!
onneksi työnantaja vaihtuu viikon päästä :)
On sosiaalisten tilanteiden pelko. Nyt, kun olen ollut neljä päivää yksin kotona ainoana juttukaverinani Siwan kassa, en vain pystynyt lähtemään töihin. Laitoin sähköpostin pomolle, että olen vatsataudissa. Tuntuu, että olen töissä aina ylimääräinen paha. Niillä on todennäköisesti kivempaa ,kun en ole siellä. Mutta kokemuksesta tiedän, että aina vaikeampaa sinne on mennä ,kun on ollut pidempään pois.
Hänellä oli aamulla huikeat 37,7 astetta kuumetta ja koska on NIIN kipeä, pyysi että teen etäpäivän ettei hän vaan kuole yksinään kotona.
Jäin kotiin (teen siis kuitenkin töitä) ja kuuntelen kuolemankielissä uikuttavan miehen ähkimistä, puhkimista ja voivottelua makkarista. Vien välillä jaffaa ja silitän päätä :D
Kyllä noi miesten flunssat on NIIN paljon ärhäkämpiä kuin naisten!
tosin töitä pitäisi saada tehtyä täällä kotona.
käsi paketissa ei hoitotyötä tehdä.
ilmoitin miehelle aamulla, että en viitsi mennä töihin. Hän meni puolestani, ihana mies.
enkä jaksanut alkaa miettiä vaihtoehtoisia kulkumuotoja. Pidän siis vapaapäivän.
ottanut virkavapaata vauvan vuoksi.
mutta vaikka olisin töissäkin, olisin varmaan jäänyt kotiin, koska vanhempi lapsista on sairaana.
Mutta onko se sitä yrittäjällä. Hyvä kysymys ja katotaan:)
Tosin työt alkavat aina vasta klo 20.00, että vapaalla olisin nyt vaikka illalla olisikin työvuoro.
En millään saanut enää tälle päivää lapselle hoitajaa. Mutta huomiseksi jo sain.
ja kohtuullinen määrä hoidettavia asioita kaupungilla. Nyt odotan vain, että pyykkikone lopettaa ohjelmansa, sitten lähden.
Laiskottelen vielä päivän tai kaks.