Hiusten seassa olevan luomen poistosta kysymys?
leikataanko kunnallisella hiukset pois alueelta? on sellainen puoli irtonainen luomi. Yksityisellä siistimpi operaatio? pelkään että hiukset leikataan laajalta ja pitkään läntti niskassa. työ on asiakaspalvelua niin ei kauheesti sellanen innosta. kenelläkään kokemusta??
Kommentit (8)
Ei se mikään aivoleikkaus ole. Voit vaikka sanoa, että voisitko ottaa mahdollisimman vähän hiuksia jos ollenkaan pois.
Toki on ajeltava tukkaa jos luomi poistetaan,kasvaahan se takaisin joten älä huoli
kun eihän arpea saisi kastella ennen tikkien poistoa?
Kävin pesettämässä tukkani kampaajalla viikon ajan, ettei haava kastu. Ei ole vaikea homma piilottaa kampauksella, vaikka pinnillä tai pannalla.
kun eihän arpea saisi kastella ennen tikkien poistoa?
vuorokauteen ei saa kastella haavaa, sitten PITÄÄ suihkutella ;)
olen siis kuullut että siellä on käytössä jonkinlainen jäädytysjuttu? tuttava poistatti ihosta sillä tavalla. ei kuulemma tarvinut leikata mitään.
ap
kun eihän arpea saisi kastella ennen tikkien poistoa?
vuorokauteen ei saa kastella haavaa, sitten PITÄÄ suihkutella ;)
Mun luomenpoistoarvet levisivät kun oli pakko päästä pesulle ennen kuin tikit otettiin pois. Taisin kärvistellä yli viikon ennen sitä kuitenkin. Siihen aikaan oli tosiaan ohjeet että ei saa suihkutella, enkä malttanut noudattaa niitä.
kaljuksi, yksityisellä poistetaan vaan muutama karva.