karibilaiset miehet! tietääkö kukaan millaisia ovat?
Kommentit (5)
että karibialainen musta mies yrittää pokailla facebookissa. joko alkoi kiinnostaa ?
Älä todellakaan ala mihinkään tekemisiin sen jätkän kanssa. Yrittää hyötyä joko rahallisesti (tutustuu suhun ja sit kertoo jonku nyyhkytarinan ku äiti on kuolemansairas ja tarvii hoitoa tjtn ja pyytää "lainaan" rahaa), tai sitte on vaan seksin perässä... Älä ole helppo.
T. Eka vastaaja
3 viikkoa Barbadoksella. Siis lomalla. Sinne tuli joku suomalainen viikon matkalle tapaamaan paikallista rakastaan, huomasin. Aika pitkä matka tapailla.
Opas kertoili, että paikallinen tapa on se, että kaksi naista asuu aina yhdessä pienessä mökissä. Siirtolapuutarhamökin kokoisessa. Hoitavat yhdessä molempien lapset. Ei ole yleistä, että mies ja nainen asuu yhdessä. Se on harvinaista. Miehet eivät siis osallistu lapsiperheiden elämään.
Kun kävin Barbadoksella, sillä oli maailman aids-tilastossa kärkisija. Olisiko ollut neljäs. Siis suhteutettuna väkilukuun. On kyllä jo vuosia aikaa.
opiskelimme samassa yliopistossa ulkomailla. Yhden kokemuksen perusteella paha yleistää, mutta ainakin hänellä oli pahoja ongelmia sitoutumisen suhteen. ;-)
Kuulin juuri hänen nykyisiä kuulumisiaan ja kuulemma edelleen on samanlainen, nyt jo tosin lähemmäs 50 v. Ei perhettä, "seurustelee" yhden yhteisen tuttumme kanssa, sieltä samoista opiskeluporukoista, muttei edes halua olla julkisesti pari... Jonkinlaista ikiteinimeininkiä siis.
http://www.studio55.fi/mennaanmatkalle/artikkeli.shtml/1338479/naiset-h…