Ostos-apua! Mistä löydän?
Hakusessa olis kultaiset lautasliinarenkaat ja violetti (paksu) kaulahuivi. Tietääkö kukaan mistä löytyis pääkaupunkiseudulta tai suomalaisista nettiliikkeistä? Tuntuu että oon etsinyt joka paikan jo..
Kommentit (7)
Stokka kaluttu molempien osalta. Pentikissä ainoastaan yhdenlaisia renkaita ja nekin hopeita. Huiveja oon ettinyt melkolailla jokaisesta vastaantulleesta vaateliikkeestä, onko jotain erityisiä asusteliikkeitä?
Hintakin totta kai vaikuttaa mutta mieluusti maksan vaikka vähän enemmänkin jos vain löytyisi hyvät. Lisää vinkkejä jos joku tietää, varsinkin pienten liikkeiden nimiä mistä löytyisi.
Ehkä vähän luumuun vivahtava. Ei kuitenkaan liian purppura eikä sinivioletti.
Neulottu nimenomaan, ei sellainen ohut kankainen. Talvihuiviksi.
http://www.yoox.com/item/YOOX/PHILOSOPHY+di+A.+F./dept/accessorieswomen…
http://www.yoox.com/item/YOOX/DIESEL/dept/accessorieswomen/tskay/3B47AB…
http://www.yoox.com/item/YOOX/KARA+KORAM/dept/accessorieswomen/tskay/3B…
Jos sieltä löydät jotain niin muistaakseni niillä on ilmainen toimitus.
Kolmas liian marjapuuro. Kiitos kovasti! Ebaystakin löysin yhden, mutta vähän hirvittää, että ehtiikö varmasti jouluksi perille. Lisää saa laittaa :)
Mutta tällä kertaa etsin ihan metallisia kullanvärisiä mieluiten.
kannattaa ehkä kysellä joistain asusteliikkeistä? Stockan oot varmasti jo kalunnut? Lautasliinarenkaita löytyy varmaan myös Pentikistä ja muista sisustusliikkeistä, Helsingin keskustassa niitä on aika lailla, hinta tosin saattaa olla vähän korkeampi mitä isommasta kaupasta.