Lue keskustelun säännöt.
Millaiset on näkymät naisella joka ollut 10v kotiäitinä ja
Kommentit (6)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Varsinkin kun selvästi näkee, että lapset on tehty niin, että kotona saisi löhötä maksimaalisen ajan.
Nuorin 2v.
ap
Mut omapa oli valintasi. Turha marista nyt kun paskat on jo housussa. Toivottavasti ukkosi on maksanut sulle rahastoihin eläkemaksua tai pistänyt muuten vaan rahaa sulle sivuun.
älä kuuntele ikäviä kommentteja, aina on toivoa. Opiskele ja päivitä ammattitaitosi.
ovat kehnot. Aika harva palkkaa ihmistä, joka on lisääntynyt tarkoituksellisesti kolmen vuoden välein vältelläkseen työelämää.
Jos työelämää tarkoitat, voin kertoa että huonot, mutta riippuu tietysti tutkinnosta ja sitä onko 45-vuotiaan ala sellainen että tiedot ja taidot ovat helposti päivitettävissä.
Neljävitosessa on työantajan kannalta se plussa, että lapsensa ovat ilmeisesti jo isompia eli eivät sairastele enää niin paljon jolloin työntekijäkin on vähemmän poissa.
Neljävitoselta itseltään vaaditaan kyllä todella avaraa asennetta jos aikoo työpaikan saada. Pitää varmaan ottaa melkein mitä työtä vaan vastaan.