Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä miehesi on sinulle " opettanut" tai mitä uutta ja hyvää olet häneltä omaksunut?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
22.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen miestäni olin ennakkoluuloisempi ja tylsempi ihminen. Miehelläni on lisäksi monella tapaa paljon korkeampi moraali kuin minulla oli. Väittäisin, että miehen esimerkin myötä minusta on siis tullut parempi ihminen toisille ihmisille. Mieheni kanssa olen myös oppinut olemaan aito, estoton, lopettanut tietyn ikävänlaisen laskelmoinnin.



Kaikenlaista mukavaa on tullut elämääni mieheni kautta. Ihan jo kiinnostuksen kohteita. Miehen myötä vasta olen kiinnostunut pelaamisesta (tietokone- ja konsoli), fantasiasta, animesta ja mangasta, monenlaisesta musiikista, shakista, seinäkiipeilystä ja monesta muusta asiasta.



Ja tietenkin miehen myötä olen saanut paremmin tutustua kokonaiseen uuteen kulttuuriin ja oppinut hänen äidinkielensä.



Niin se vaan on, että on hienoa saada kasvaa ja vanheta sellaisen ihmisen kanssa, jonka kokee hyväksi vaikutteeksi omassa elämässään. Eikä suunta ole tietenkään vaan näin päin, vaan uskon itsekin olleeni hyväksi vaikutteeksi miehelleni monessa asiassa.

Vierailija
2/4 |
22.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun ei tarvitse enää yrittää olla paras kaikessa. Oli helpottava huomata, että henkiin jää ja ystävät pysyy, vaikka välillä mokaa tosi rankasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai ainakin yritän koko ajan oppia. :)

Vierailija
4/4 |
22.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tulin uskoon ja hyvä niin. Tosin nyt pikkulapsen kanssa raamatun lukeminen ja rukoilu on jäänyt liian vähälle

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kahdeksan