Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Synttärivalmistelut ja miehen omat menot. Ärsyttää...

Vierailija
02.06.2010 |

Pojan synttärit tulossa ja pitäisi valmistella ja ostella kaikenlaista. Mutta täällä itsun kotosalla pojan kanssa kun mies häipyi omiin menoihinsa. Eilenkin sama asia. Sanoin tänään sille jo päivällä, että lähden illalla ostoksille ja kaiken piti olla ok. Mutta kun se ukko tuli kotiin se söi ja soitti yhden puhelun ja häipyi omille teilleen. Sanoin, että mun piti mennä ostoksille ja kysyin minne se on menossa. Sanoi vaan joo joo ja häipyi ovesta ulos. Niin ja tietenkin autolla. Lähde nyt sitten kahden lapsen kanssa kaupoille bussilla muutamaa kauppakassia raahaten.



Helvetti että ärsyttää. Kunhan maailma pyörii sen navan ympärillä ja se saa mennä ja tulla niin kun haluaa niin kaikki on hyvin.



Täytyy kai ottaa töistä yhden vapaapäivän jotta voi päivällä hoitaa ostokset ja autokin olisi käytössä.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja heti kun mies tulee ovesta, niin löisin listan käteen ja sanoisin, että herra on hyvä ja menee kauppaan ostamaan tarvikkeet. (jos kauppa on jo kiinni, niin herra sitten etsii sellaisen kaupan joka on auki)

Vierailija
2/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitäis mun synttärit saada valmisteltua!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

etä mies ei ole täysin mukana perheensä elämässä, josko ollenkaan. Ettei vaan eläisi täysin toista elämää, ja käyttää kotia vaan huoltopaikkana, josta saa vaatetta ja ruokaa.



Viettääkö edes lasten kanssa aikaa? Paneeko vielä vaimoaan vai kääntääkö vaan tylysti selkää tarjolle?

Vierailija
4/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos esim. tuli kiire työkeikka, tai esim. kaverilla menee huonosti (sanotaan nyt että esim. eroamassa tmv. ja kaipaa tukea) niin ihan ok ja ymmärrettävää. Jos taas lähti pokien kanssa terassille parille kun niin kiva päivä, niin todella idioottimaista toimintaa...

Vierailija
5/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos taas lähti pokien kanssa terassille parille kun niin kiva päivä, niin todella idioottimaista toimintaa...

jos lähti POKIEN kanssa terassille, niin JSSAP!!!! Jos taas lähti POIKIEN kanssa terassille, niin vähän lievempi jssap ;)

Vierailija
6/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta miten hankalaa on mennä itse sinne kauppaan parin tenavan kanssa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos sukusynttärit niin riittää, että ilmoitat vieraille, että koska mies vei auton niin et ole voinut hankkia mitään, tuokaa kiitti ihanat ihmiset mukananne. Ja muista tietysti kertoa miehelle, että tämä ei ole tervetullut ko. juhlaan, koska kaverit varmaan kaipaa terassilla.

Vierailija
8/8 |
02.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei tainnut kertoa matkaa. Meillä esim. lähin kauppa 5km:n päässä ja näillä keleillä ei viitsisi paljon kävellen käydä. Jätskit sulaa ja maidot piimii ennen kuin on kotona. Yksin käyn kyllä pyörällä minäkin meidän "lähikaupassa", mutta kahden pienen kanssa ei välttämättä huvita lähteä rattailla matkaan.

Soita miehelle kauppalista perään, tuo jos tuo, jos ei tuo niin peru synttärit.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yksi