Menee hermot!!! Miehellä on
joku saatanan tarve laittaa kaikkea muovipusseihin. Sit ne tavarat lojuu kämpän lattialla ties kuinka kauan. Tyhjiä pusseja myös lojuu siellä täällä! MÄ EN JAKSA enää siivota niitä!!! Perkele!
Mikä se on, ettei mies jaksa nostaa mitään lattialta? Työntää vaan jalalla toiseen paikkaan tai astuu yli????
Onkin todella kiva esimerkki lapselle!
Kommentit (5)
Minulla on sama, että jos muovipussissa on jotain vaatteita, esim pyyhe ja uikkarit, niin jotenkin vituttaa ottaa niitä sieltä pussista pois.
Vierailija:
Minulla on sama, että jos muovipussissa on jotain vaatteita, esim pyyhe ja uikkarit, niin jotenkin vituttaa ottaa niitä sieltä pussista pois.
Pari ap:tä toivottavasti lohduttavaa esimerkkiä:
Me on muutettu edellistä edeltävästä kämpästä jo kaksi vuotta sitten. Silloin hän " hätäratkaisuna" tyhjensi kirjoituspöytänsä sisällön muuton ajaksi muovipussiin. Ne on vieläkin purkamatta. Aika ajoin nostan ne kirjahyllyyn kun hän on nostanut ne etsiäkseen jotain ja jättänyt lattialle lojumaan.
Hän tyhjentää myös kaikkea muuta " väliaikaisesti" muovipussiin, sitten tyhjentää tavarat takaisin ja jättää muovipussin johonkin.
Jos hän käy kaupassa ostamassa jotain pientä, purkaa tavarat pöydälle ja jättää muovikassin niiden viereen. Huomaa, jättää myös siis tavarat pöydälle... jos vaikka ne tavarat joskus saiskin kaappiin niin muovipussi on TAATUSTI pöydällä!
Miehellä on muutenkin tapana siivota " päällisin puolin" . Tarkoittaa sitä että esimerkiksi keittiössä hän nostaa OSAN astioista tiskikoneeseen mutta jättää osan pöydälle. Jos minä en siivoaisi koskaan hänen jälkiään niin meillä pöydät pikkuhiljaa kertyisi täpötäyteen papereita, avaimia, nauloja, kyniä, kirjoja, lehtiä, cd-levyjä ja niin edelleen...
Että tuttua on sekä muovipussimania että muu siivous" taito" .
Elääköhän mun mies kaksoiselämää... Meillä taitaa ap:n ja nro 12:sta kanssa olla yhteinen mies.. =)
Ja jos mies saa tavarat pois pussista, niin pussin jättää lattialle!!! Miksei helvetissä voi ottaa je viedä sitä kaappiin minne se kuuluu? Onko se asia miehille niin helkutin vaikeaa???
Mun ei edes tee mieli enää siivota ku tiedän ettei siitä ole mitään hyötyä :(
ap