Pituus 168, paino 103 kg
Housunkoko 46 ja paitakoko 50 (riippuu maliista, mutta yleensä hartiat ei mene pienempään, joustavalla kankaalla ja suurella kaulaaukoll voi sopia pienempikin.
Viimevuosien paino on kertynyt keskivartaloon, joten viimeinkin edes "isojen tyttöjen" mallit ovat alkaneet käydä. Aiemmin etsin vaatteni miesten osastolta.
Kommentit (7)
Syö vaan enemmän kuin kuluttaa.
;) ap.
Oli housukoko 36/38 kg, mutta paitakoko silloinkin 44-48. Paitakoossa helpostusta toi 1990-luvun muoti, jossa paitojen olkatoppaukset poisnyppimällä sain niistä itselleni sopivia.
Yhtään sen inhottavampaa ei ole nykyäänkään etsiä itselleen vaatteita.
ap.
ja painan 24kg vähemmän ja silti joissain housuissa käytän kokoa 46. Tosin siinäkin on eroa ostaako vaatteet "isojen tyttöjen mallistosta" joissa on isompi mitoitus vai ihan tavallisia.
ja housun koko 40-42, paidat 44-48. Tissit vie niin tolkuttomasti tilaa, ovat E-kokoa.
Ärsyttää olla yläpainotteinen, mieluummin olisin persevä.
Mekkoja on aika vaikea saada sopimaan päälle, tosin kietaisuleikkaukset auttavat hieman ja niitä löytyykin ihan kivasti nykyään.
vielä 14kk sitten paino 67kg eli ei tuo nyt ihan mahdotonta ole. :)
Täällä laihdutetaan koko perheen voimin ja tarkoitus olisi vuoden kuluttua painaa taas 67-70kg.
Housuissa koko 52-54 ja paidoissa L.
tuon painon saavuttaminen ei kyllä onnistu ihan joka tytöltä, huhhuh