Libanon
Kuinka paljon osaatte kertoa minulle Libanonista?! :)
Olen ihastunut libanonilaiseen mieheen.
Kommentit (8)
kaunis maa, kauniita ihmisiä. Aikoinaan Beruiai kutsuttiin lähi-idän Pariisiksi. Epävakaa tilanne aina välillä, mutta kyllä sinne nytkin esim. voi matkustaa. Ja RUOKA aivan herkullista! Mulla on muutama tuttava sieltä kotoisin, yhden niistä tunnen jo 13 vuotta-mukavia ihmisiä, todella ahkeraita, ja ovat saaneet paljon aikaseksi tässä maasa ollesaan.
niin varmista, että oleskelulupa on kunnossa.
Lupa olla maassa hänellä on. Asunut täällä jo 6 vuotta.
Tuli suomeen suomalaisen naisen vuoksi ja he olivat naimissa. Eronneet jo 2 vuotta sitten. Ei lapsia.
Uskontoa en tiedä, kun ei olla vielä siitä puhuttu. Mutta ei kaikki muslimitkaan ole kamalia!!
Hän käy töissä. Ja on opiskellut täällä ollessaan pari muutakin ammattia.
Eli hän on ennen tänne tuloaan asunut Libanonissa.
Tänään meillä on varsinaiset treffit jolloin voin kysellä enemmän hänestä.
Aiemmin tutustuttu netin kautta :)
AP
Kuuluu ehdottomiin suosikkeihini. Itse en ole kylla siella kaynyt, mutta olen asunut Lontoossa kauan ja siella loytyy paljon libanonilaisia ravintoloita. Tunnen yhden libanonilaisen, han on kristitty, mutta uskonnon kanssa ei sinansa ole mitaan valia, ovat aika leppoisaa vakea, seka muslimit etta kristityt. Naiset ovat todella kauniita, jotkut vaittavat, etta maailman kauneimmat naiset tulevat Libanonista.
mihin uskontokuntaan hän kuuluu on ihan olennainen asia.
Ennen sisällis-sotaa maan pääkaupunkia Libanonia kutsuttiin Lähi-idän Pariisiksi.
Pitkään jatkunut sota on tuhonnut tämän maan.
Ruoka on tosi herkullista.
Tekijä Fares on kotoisin Libanonista ja komedia kertoo kristitystä libanonilaisperheestä, joka on muuttanut Ruotsiin.
asukkaissa on sekä muslimeja että kristittyjä. Paljon ranskalaisvaikutusta historian vuoksi. Epävakaa maa, levottomuuksia aina tasaisin väliajoin. Mukava Välimeren ilmasto.
Millainen mies on kyseessä? Kristitty, muslimi? Millainen perhetausta? Onko kasvanut Libanonissa vai asunut ulkomailla? Maasta on muuttanut paljon väkeä levottomuuksien takia ulkomaille.