Raipaniskuja! En oo rasisti, mutta...
...kun tollasia uutisia lukee, niin kyllä toivon, että moisten uskontojen edustajat pysyisi mahdollisimman kaukana Suomesta. Mitä tollasten päässä liikkuu ???
"Saudi-Arabian uskonnnollinen poliisi pidätti 75-vuotiaan naisen ja kaksi miestä viime vuonna. Puolustuksen mukaan miehet olivat tuomassa leipää iäkkäälle naiselle, kun uskonnollinen polisi iski. Saudi-Arabian islamilaisen lain tulkinnan mukaan miehet ja naiset saavat olla läheisesti tekemisissä toistensa kanssa vain jos he ovat lähisukulaisia tai aviopuolisoja." (YLE)
Kommentit (2)
niitä miehiä, jotka sen lain uhallakin auttoivat vanhempaa naista? Näitä auttajia kyllä saisi tulla. Taitavat olla saman uskonnon edustajia tämä uskonnollisen poliisin kanssa.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/12/75-vuotias_nainen_tuomittiin…