Jos menette piriskuntien juhliin, hiipivätkö miehet jossain vaiheessa juomaan konjakkia?
Kommentit (8)
Ihan ok, jos ollaan siis hyvien tuttavien kanssa illanvietossa. Mutta jos sim. miehen työkavereiden ja eidän puolisoidensa kanssa, en tykkää että mieheni "häipyy" paikalta ja jättää mut puolituttujen seuraan parhaimmillaan tunneiksi.
mitä miehet siirtyvät juomaan muualle. Viinit ja snapsit menevät koko porukan seurassa.
Vaan myös polttamaan sikaria. Mutta on sinne miesten seuraan naisetkin tervetulleita, jos haluavat. Useimmat vaan ei halua.
Ei mua haittaa jäädä naisten kesken miesten työkavereidenkaan luona. Kyllä sitä pitää sen verran pystyä vieraiden ihmisten kanssa keskustelemaan, että yhden illan saa kulumaan. Sehän on ihan mielenkiintoistakin, usein naisten kesken puhutaan paljon henk.kohtaisemmista asioista kuin jos miehet on läsnä. Seurustelutaito on osa sivistystä.
Ja kuka niitä miesten jorinoita koko iltaa edes jaksaisi kuunnella...
mutta jos ystäväpiirissä aina on jollakin pieniä lapsia, niin ne juhlat eivät ole "pariskuntien juhlia", vaan perheiden.
konjakkia tarjoillaan myös naisille
Ihan kossua tai vodkaa, mutta ei ne mihinkään hiivi.