Hah, vauvan sipsi-vieraat Hesarin jutussa
Kommentit (6)
ne on kaikkien luettavissa ja saa julkaista lehdessä!
Jos ei halua ottaa sitä riskiä, ei kannata julkisesti kommentoida asioistaan!
tää on sama kun wikipedia - jos sulla ei oo tunnaria ni ei kukaan voi tietää kuka on kirjottanut viestin, sama juttu kun trad. laulut, ne on vaan joku joskus säveltäny
anoma Magazines Finlandilla on oikeus korvauksetta käyttää ja uudelleen julkaista muunneltuna tai alkuperäisessä asussaan käyttäjän lähettämää aineistoa, esimerkiksi sivujen kautta julkisille alueille (kuten keskustelufoorumit) lähettämä tai välittämä aineistoa Sanoma Magazines Finlandin tiedonvälitys-, pr- tai muussa liiketoiminnassa ja/tai liittää lähetettyä aineistoa johonkin toiseen aineistoon.
Käyttäjä vastaa siitä, että lähetetty aineisto on julkaisukelpoista.
Käyttäjä on vastuussa Sanoma Magazines Finlandille kaikista kuluista, jotka aiheutuvat Sanoma Magazines Finlandille lähetetyn aineiston johdosta syntyneistä vaatimuksista Sanoma Magazines Finlandia kohtaan.
Käyttäjä sitoutuu olemaan esittämättä vaatimuksia Sanoma Magazines Finlandia kohtaan lähettämäänsä aineistoon liittyen.
Eiköhän nuokin lausahdukset ole kirjoittanut ihan nimetön tyyppi. Ainakin muistan kun sen ketjun joskus luin..
Ihan kuin tohon olis ns. haastateltu jotain tyyppejä, vaikka kaikki on kopioitu suoraan täältä???
on eri asia kirjoittaa jollain keskustelufoorumilla kun hesarissa. Kun kirjoitan tänne mielessäni on tietty yleisö, av:n lukijat joilla on omat kirjotiustyylinsä, diskurssinsa, huumorinsa ja norminsa. En todellakaan kirjoittaisi hesariin samalla tavalla. Olkoonkin että täällä ollaan nimettömiä ja tuskin kukaan kovin tunnistettavasti asioistaan kirjoittaa, en kuitenkaan haluaisi lukea tänne kirjoittamiani juttuja hesarista!
taas päässyt helpolla kun on kopsannut jutut netistä. Minusta tuo on kyllä vähän arveluttavaa: jos kirjoitan täällä lähipiiristäni jotain pienelle yleisölle en halua että se päätyy hesariin kaikkien luettavaksi ja asianosaisten tietoon!