Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kuinkakohan monella parilla on ns. sanaton sopimus ov.

Vierailija
21.06.2009 |

että vieraissa saa käydä? Oon miettiny tätä tosi paljon ja luulen että se on aika yleistä. Rakastan miestäni enkä varmaan eroa ottaisi (helppo sanoa kun ei ole pettämisestä kiinni jäänyt, heh) jos hän vieraissa kävisi. ei sitä kai edes pettämiseksi lasketa jos on 'lupa'. Kunhan huolehtii ehkäisystä ja siitä ettei mitään tauteja tule. En myöskään haluaisi tietää jos hän niin tekisi.

Ajatuksia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

, koska oikeasti se on vain pettämistä (itsensä ja toisen) silloin kun siitä kerran ei ole oikeasti sovittu. Mutta ihan asiallisesti puhuttuja on joillain.

Vierailija
2/2 |
21.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuinka tuollaisesta asiasta voi olla sanaton sopimus ? eiko se perusolettamus kuitenkin ole etta pettaa ei saa ? jos pariskunta paattaa etta eletaan avoimessa suhteessa jossa kumpikin saa naiskennella tahoillaan niin kylla siita pitaa ihan aaneen sopia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kaksi