Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitkä ois hyvät rattaat 1v:lle ens kesäksi?

Vierailija
22.02.2008 |

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
22.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko tarve maastoajeluun, vai citykäyttöön peräluukkukärryiksi...



Mä tykkään ihan hirveesti noista meidän Britaxin rattaista, vaikka ei ne varmaan maastossa ihan parhaat olis... Tosin nyt niiltä on tullut uusi malli, jotka näyttää aika maastokelpoisilta, en uskalla linkittää, mutta britax piste fi näyttäisi olevan. Meillä on nuo Vigour kolmoset. Ja isommalla on käytössä Oran Mallat, jotka on ihan loistavat, mutta niissä ei voi nukkua.



Brioja ja emmaljungia en suosittele kenellekään enää ikinä, huonompia saa hakea! Molemmat rikkoontuivat pika-ajassa ja lastentarvikkeen myyjä vaan tympeesti tokas, että uudet varaosat on sitten x kymppiä..! Siis takuuaikana hajonneista kärryistä!!!

Lisäksi oon kuullut, että nykyään 99% kaikista vaunuista tulee kiinasta. Eli merkin perässä ei kannata välttämättä juosta! Meilläkin itse asiassa kesti ihan täysin merkittömät kaksarit lopulta huomattavasti paremmin käytössä, kuin edellä mainitut merkkivaunut.

Vaikka kyllä mulla noissa britaxeissa vähän merkki painoikin... ;) Mutta ne on ollu kyllä älyttömän hyvät!



Tulipa tästä sepustus... :) Toivottavasti oli edes jotain apua!

Vierailija
2/9 |
22.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai brio racet. Hyviä ja vakaita työntää ja selkänojan saa tarpeeksi alas päivänokosia varten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
22.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

On käyttöä niin pitkään kuin tarvitsette ja käyttöön vaikka heti (menee ihan makuuasentoon). Ja jos joskus syntyy toinen lapsi, on rattaissa pieni " seisomatasanne" esikoiselle! Tarpeeksi pienet myös matkoille, mutta silti tukevat ja kunnolliset päivittäiseenkin käyttöön.

Vierailija
4/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


tai brio racet. Hyviä ja vakaita työntää ja selkänojan saa tarpeeksi alas päivänokosia varten.

Meidän brion racet hajosivat, jalkatuki, alle puolessa vuodessa ja veljen perheen scootterit alkoivat puoltaa alle puolen vuoden käytön jälkeen. En usko merkkeihin enää! Nuo Britaxin rattaat näyttää samoille, kuin Teutonian Timmyt. Lienee sama runko?! :)

Vierailija
5/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olosuhteiden lisäksi vaikuttaa myös monesko lapsi on kyseessä ja montako on vielä mahdollisesti tulossa? Jos eka niin tuon ikäinenhän jo osaa ja jaksaa kävellä paikkaan kuin paikkaan ihan itse, jos viimeinen (toinen tai vaikka kymmenes) niin tuon ikäinen nukkuu vielä vaunuissa ;-) Ei, vaan oikeasti se, mitkä ovat jatkosuunnitelmat rattaille?

Vierailija
6/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sopivat moneen käyttöön: ihan hyvät kaupunkirattaiksia ja silti liikkuvat epätasaisessakin maastossa. En tunne ketään kenellä olisivat hajonneet. Meillä ovat kovasta käytöstä huolimatta pysyneet hyvässä kunnossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta mä olen ostamassa kans rattaita.

Tulevat olemaan käytössä vielä parisen vuotta.



Millaset nuo kovapyöräset rattaat on lumella? Me käytetään rattaita päivittäin tässä kun käydään esim. kaupassa. Mietin vaan, että onko ne hankala lumella pukata..?

Vierailija
8/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

renkaat ei mene hangessa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja miten lapsi liikkuu?



Meillä pennut on kävelly kauppaan ja takas. Tai menty autolla.



Rattaina on toiminu ihan hyvin (todella vähän käytetty) tavalliset matkarattaat Cittarista hankitut. Mutta meillä lapset KÄVELEE. Ja siinä on ihan vissi ero jos lapsi kävelee tai sitä " kävelytetään" . Hyvä mittari on miten tarhassa hoitajat aikanaan sanoo kuinka lapsi liikkuu.. Ne osaa erottaa kävelleen lapsen siitä jota on työnnetty rattaissa. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kahdeksan