Meillä koko perhe käyttää crocseja...maailman ihanimmat kengät
Meillä on erimallisia (Cayman, athens, Mary jane, professional, endeavor, off road, prima, georgie, mammoth, islander ja all terrain) ja ei voida kuin kehua!
Rahaahan näihin on mennyt, kun koko perheellä on crocs-himo, mutta ovat kyllä hintansa väärti!
Kommentit (9)
Mitään provikoita en saa, ihan mielelläni mainostan crocseja ilmaiseksi :) Sen verran ihanat kengät ovat, ollaan ihan täysin hurahdettu niihin. Lapset hamuavat jo Crocling-mallia. Pitää sekin jossain vaiheessa hankkia.
t. ap
Minulla kun on sellainen käsitys, että ne eivät täytä hyvän jalkineen kriteerejä, joten lapsilleni en niitä hanki.
Eli minkä kokoisia teidän perheen normaalit kengät on ja minkäkokoisisa crokcseja käytätte?
JA mistä sais tilattua halvalla?
Eivät hiosta, istuvat hyvin, ovat miellyttävät ja eivät hankaa. Kengät saa lisäksi helposti puhtaaksi, joten ei pelkoa jos lapsi vaikka kuralätäkössä on kenkineen. Mahtavat kengät, muuta en voi sanoa.
Jos perusCayman-malli tuntuu huvittavalta niin esimerkiksi naisille on aivan ihana Mary Jane -malli, oma suosikkini on juuri Mary Jane. Tykkään myös Athensista, mutta ihan perus-Caymanit käyvät myös, niitä käytän usein ulkoillessa lasten kanssa, kun taas Mary Janet on hienompiin tilaisuuksiin, mutta käyvät ihan arkipäivänäkin.
t. ap
Yleensä crocsit on aika isoja, siis esimerkiksi mulla on normaalikoko 40, mutta adidaksessa 42, crocseista käytän 10-kokoa. Tilaan siis USA:sta Ebaysta tai joskus ostetaan myös Suomesta. Hesan Crocs Storessa ollaan käyty sovittamassa aina mallit etukäteen.
t. ap
Vierailija:
Eivät hiosta, istuvat hyvin, ovat miellyttävät ja eivät hankaa. Kengät saa lisäksi helposti puhtaaksi, joten ei pelkoa jos lapsi vaikka kuralätäkössä on kenkineen. Mahtavat kengät, muuta en voi sanoa.t. ap
Siinä on semmoinen sauma joka hankaa paljasta jalkaa. Sukan kanssa en oo pitänyt, kun oli kesä. Ja hankaa etenkin silloin jos kenkä kastuu.
Tästä siis huomaa kuinka paljon on erilaisia makuja ihmisillä asioiden suhteen. Meidän perheessä ei niitä kenellekään osteta.