Mä vihaan vihaan vihaan Sarkozya!
Kommentit (9)
julisti, että Ranskasta tulee nyt USA:n liittolainen. EU:ssa voitte olla varmoja, ettei Suomen tai muiden pienempien maiden asiat kiinnosta tätä miestä. Rikkaille enemmän rahaa ja köyhiä potkitaan päähän. Yököttävä kusipää!
ap
ylityökorvauksille verovapaus, siirtolaisille tiukempaa maahantuloa.
Erinomaista politiikkaa!
-2. vastaaja jatkaa-
Nimittäin en ole seurannut Ranskan vaaleja ollenkaan (ulkonäöltä tunnistin juuri ja juuri ja jotain epämääräistä muistan kuulleeni vaaliteemoista). Tänä aamuna katsoin telkusta kuka on voittanu, ja ekaa kertaa näin tuota Sarkozya enemmän kuin 2 sekuntia kerrallaan. Hitto että tuli kamala aavistus! Miten kylmä ihminen tuolla seisoo! Oikeasti, harvoin kukaan aiheuttaa niin pahoja fiboja kuin tämä mies. Oli ihan pakko tulla tänne sanomaan :o.
Enkä siis tiennyt ollenkaan miehen mielipiteistä aikaisemmin. Voi jeesus jos toi nyt meinaa ruveta esim. Bushin cowboy-kaveriksi.
Sarkozy added that he wanted to tell his " American friends that they can rely on our friendship ... France will always be next to them when they need us."
HS 7.5.
" Yhdysvalloille hänen viestinsä oli, että Ranska pysyy aina sen uskollisena ystävänä. Sarkozy pyysi myös voimakkaasti Yhdysvaltoja ryhtymään toimiin ilmastonmuutoksen torjumiseksi.
" Suuri kansakunta kuten Yhdysvallat ei saa olla esteenä taistelussa ilmastonmuutosta vastaa" , hän totesi."
Katselin eilen, että kovin on tummaihoinen ranskalaiseksi..
Vierailija:
Katselin eilen, että kovin on tummaihoinen ranskalaiseksi..
Hesarin nettisivuilta:
Sarkozy on noussut valtakunnan huipulle ankarista oloista. Isä, unkarilaissyntyinen pikkuaatelinen, jätti Sarkozyn asianajajaäidin, kun Nicolas oli parivuotias.
Erittäin varakkaassa Neuillyn esikaupungissa asunut kolmen pojan ja äidin yksinhuoltajaperhe ei ollut köyhä, mutta huomattavasti naapureitaan vähävaraisempi. Sarkozy on muistellut tunteneensa olonsa ulkopuoliseksi ja epävarmaksi.
Olen aina ollut himona Ranskan presidentteihin, erityisesti Mitterrandiin (sosialisti).