Tupakoinnin lopettaneilla vieroitusoireet?
Me miehen kanssa teimme päätöksen tupakoinnin lopettamisesta. Eilen oli eka päivä ilman tupakkaa ja miehellä oli mitä kummallisempia oireita: vilutti, hikoilutti, pyörrytti, päätä särki, väsytti. Eli ovatko ihan " normaaleja" nikotiinivieroituksen oireita? Itsellä en huomannut muuta kuin ärsyyntynyttä oloa + väsymystä. Mies on kyllä polttanut n. 30 röökiä (punainen LM) päivässä, itse miedompia n. 15-20 päivässä.
Kommentit (7)
Muistelen että kaverilla sitä joskus oli ja oli aika tyyristä. t. ap
nyt oon polttanut vaan noin 5 päivässä ja kohta lopetan kokonaan.
joten jos tuolla pystyy lopettaa niin tulee paljon halvemmaksi kuin tupakointi!
http: //www. stumppi. fi/portal/keskustelu/?thread=71&post=1&reply=1&message=256
tuolla paljon kokemuskia lääkkeestä
Miehen veljellä oli tuollaisia oireita, hän poltti 2 askia päivässä. Mieheni poltti n. askin päivässä, ei tuollaisia oireita, mutta lopettaminen paljon vaikeampaa kuin minulla, joka poltin n. 5-10 tupakkaa päivässä.
Nyt alkaa päästä eroon ainaisesta tupakan ajattelusta, mutta vieläkin vesi herahtaa kielelle monta kertaa päivässä ja tekisi mieli polttaa. Kyllä se tästä...pikkuhiljaa.
Tsemppiä!
Meillä ei mitään lääkkeitä tai nikotiinikorvauksia käytössä. Miehen veli sanoi, että kyllä se pikkuhiljaa siitä hellitti.
Helppoa tupakoinnin lopettaminen ei varmasti koskaan ole,mutta kun sitkeästi pysyy päätöksessään niin pikkuhiljaa kyllä helpottaa (vaikkei niin alussa jaksakkaan uskoa.) Hienoa kun yritätte molemmat!! Itse olen ollut täysin savuton kohta 10 kk ja olen erittäin tyytyväinen kun lukuisten yritysten jälkeen olen vihdoin onnistunut. TSEMPPIÄ teille!!!=)
itse lopettelen just zyban lääkkeen avulla ja on tosi helppoa!