Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko sinulla ollut huono ruokahalu synnytyksen jälkeen?

Vierailija
05.05.2006 |

Terkkari sanoi minulle tänään, että epiduraali synnytyksessa voi aiheuttaa ruokahaluttomuutta synnytyksen jälkeisenä aikana. Minulla on joka päivä migreenejäkin (niidenkin arveli johtuvan epiduraalista), vaikka en ole ikinä ennen kärsinyt päänsärystä. Synnytyksestä 4kk ja ruokahaluttomuus on siis jatkunut koko ajan. Kysyisin vaan, että onko muita, vai oletteko kuulleet vastaavasta ennen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä en kerenny saada tyttöä ees ensimmäiselle syönnille ku sanoin kätilölle et nyt välittömästi jotain ruokaa... mulla oli aivan suden nälkä ja sitä onki jatkunu siittä asti ;)

.. ja joo sain epiduraalin.

Vierailija
2/3 |
06.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ruokahaluttomuutta kyllä kummankin synnytyksen jälkeen (kummassakin saanut epiduraalin). Väkisin yritin syödä suunnilleen puolen vuoden ajan, oikeastaan vain mehut maistuivat (ja esim. ruisleipä ja leseet). En tiennyt sillä olevan jotain yhteyttä epiduraaliin. Mutta ei kannata huolia, ruokahalu (ikäväkin) kyllä palaavat vähitellen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

koko aikana. Aluksi ei haittanut kun vararavintoa oli kertynyt odotuksen aikana riittävästi mutta nyt se ruokahalu voisi jo alkaa palailemaan. Mulla ruokahalu reagoi helposti kaikkiin muutoksiin elämäntilanteissa, stressiin jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme viisi