Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä on kokoomuksen linja tuotannon siirtämiseen halvan tuotannon maihin?

Vierailija
18.01.2006 |

Mietin vaan, että miten ne työpaikat Suomessa todellisuudessa lisääntyy? Ei ainakaan verohelpotuksin. Tavallinen pulliainen ei halua veroalea, koska tarvitsee verorahoilla kustennettuja palveluja. Rikas / hyvintoimeentuleva ei halua maksaa veroja vaan pitää kaikki rahat itsellään.



Miten Kokoomus suhtautuu jätti-irtisanomisiin tilanteessa, jossa yritys on tosiasiallisesti tuottanut enemmän voittoa kuin edellisvuonna?



Ymmärrän, että työnantajapuoli ei ole innostunut ammattiliitoista, mutta nyt, jos koskaan olisi tärkeää vahvistaa niitä. Työläisen asema Suomessa on huonontumassa todella paljon.



Mikä on Kokoomuksen lääke työpaikkakatoon??

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan jakamassa jotain mainosläpysköjä Kontulan ostoskeskuksen liepeillä

Vierailija
2/2 |
18.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä vastausta, mutta haluaa pitää työpaikat Suomessa siten että olemme jollakin tuotantoalalla maailman parhaita, ei maailman halvimpia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kuusi