Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ryyppätkö..

Vierailija
22.02.2006 |

Ryyppäättekö esim. viikonloppuisin kun lapsi/lapset menneet nukkumaan?

Siis kummatkin?

tuttava pariskunta ryyppää harvasen viikonloppu kummatkin ovat siis todella kännissä ja reilu 1v lapsi nukkumassa..!!

En nyt tarkoita mitään muutamaa saunakaljaa, mutta ei ole paikalla yhtäkään selvää aikuista.. TODELLA VASTUUTONTA! eikö?

edes toinen voisi olla selvinpäin.. Ihmettelevät vaan kun me emme ota, ainakaan samaan aikaan!!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies saattaa joskus ottaa vähän enemmänkin.

Vierailija
2/3 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mekin juomme muutamat oluet jne kun lapsi nukkumassa, tai sitten toinen juo enemmän taikka lapsi hoitoon, mutta sitä vaan en käsitä että miksi tarvitsee ryypiskellä perseet olalle samaan aikaan ja lapsi kotona..

Jos jotain käy ja ovat sammuneita?! (ovat nimittäin sanoneet etteivät monestikkaan herää kun ovat juoneet..)

Äh ihan sama...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isäntä voi joskus saunan jälkeen juoda yhden kaljan.

Mielestäni ei ole oikein lasten nähdä, jos siis vielä heräisivät illalla, että isä ja äiti ihan kanttu vei.

Ja jospa vaikka lapsille sattuisi jotain,meinaisi tukehtua tai pitäisi lähteä lääkäriin korvatulehduksen takia äkillisesti, miten juovuksissa olevat vanhemmat hoitavat sen!?

Meillä periaate se, että kun halutaan juoda niin lapset menee hoitoon...



Ymmärrän kyllä senkin jos vaikka toinen haluaa lipitellä siinä kotona ,mutta silloin pitää toisen olla selvinpäin.



Yhkä yläasteikäisten lasten vanhemmat voivat jo juoda molemmat, mutta mielestäni silloinkin kohtuudella.

Ei lapsille tarvi vielä silloinkaan opettaa tätä ryyppäävää kulttuuria, ehtivät oppia myöhemminkin!!!



Tulipas saarnaa kerrakseen!! :)