Kun olin synnyttämässä. Synnytyssalin sängyn laidoilla ja tippatelineessä oli verta joka ei ollut minun!
Kommentit (5)
vauvan ripulisessa vaipassa ja kukaan hoitaja ei halunnut putsata nenämahaletkua. Sanoivat vaan että sitä samaa se on.
ei ole ihme, jos sairaalabakteerit leviävät, jos hygienian taso on keskussairaalassakin tuollaista!!! Ilmoita asiasta eteenpäin, ei tuollaista voi olla tämän päivän Suomessa.
t. terveydenhoitaja äimistyneenä :-/
salin kanssa? Suihku oli jotenkin kulahtaneen oloinen, ja kun sinne raahauduin synnytyspediltä, niin veret lensi. Näytti ihan teurastamolta. Ajattelin, että kait tuonkin joku siivoaa, toki yritin suihkulla enimpiä huuhtoa. Mutta saattoi sinne muutama tippa jäädä.
Naistenklinikalla, synnytyssalin yhteydessä ollut yksityinen vessa ja suihku olivat veressä. Eivätkä suinkaan minun veressäni.
Olin hiukan järkyttynyt, mutta en jaksanut valittaa.
salithan pitäis siivota heti synnytysten jälkeen ennen seuraavaa!!!