Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naistenklinikka vai Kätilöopisto?

Vierailija
25.10.2005 |

Edessä olisi synnytyssairaalan valinta..Olisi kiva kuulla mielipiteitänne noista molemmista sairaaloista? Hyvät puolet, huonot puolet?



Olisi kiva kuulla teidän kokemuksia!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

on kuulemma tosi kiva osasto, mutta tietysti toivon ettet joudu menemään synnyttämättömien osastolle.Siis ettei mitään komplikaatioita tule.



Kättärillä mun mielestä parasta oli äidin toiveiden kuuleminen ja kunnioittaminen sekä se, että lapsen hoitoon ei puututtu yhtään. Vierestä kävivät katsomassa ja kysyivät haluanko jostain asiasta neuvoja... Perhehuoneet on ihania!! Valmennus kivaa jne.



Vierailija
2/4 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

henkilökunta oli niin tylyä, etten enää ikinä sinne. Jorvi on ihana!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosi hyvä hoito ja synnytys hoitui mallikkaasti. Olin osastolla 62 (kai), ja siellä oli tosi mukavat hoitajat.

Vierailija
4/4 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

armempi asioista. Eli siis kumpikin paikka musta ihan ok kuitenkin loppujen lopuksi. Jotenkin vaan tuntuu, ett Kättäriä arvostetaan jostain syystä enemmän... Mun yks kaveri oli siellä kätilönä ja vaik oli vakivirassa lähti pois (pääs Jorviin) ku työskentelyilmapiiri " hiukan nihkeä" .

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi neljä