en pääse irti narsisti-miehestä:( apua..
tällä viikolla jätin, "lopullisesti". ja tänään se retale ui taas takaisin liiveihini.
miten helvetissä sellaisesta pääsee eroon??
olen lukenut narsismista,lukenut tekstejä narsistien tuki.ry:n sivuilta.. en onnistu rimpuilemaan irti!
aina ikäänkuin vain kaipaan sitä saatanan paskakasaa.
miten pystyn unohtamaan ja olla ottamatta yhteyttä????
Kommentit (8)
se on pakko! Niin mäkin tein ja nyt 3v ollut erossa ko miehestä!
Silloin voi onnistua pääsemään irti narsistista, kun ymmärtää, että kaikki yhteydenotto häneen on kuin bensaa häneen. Jos ei pidä yhteyttä, hän lopulta lopettaa. Tee itsellesi toimitastrategia että mitä teet jos hän ottaa yhteyttä ja samoin miten toimit, jos meinaat ottaa häneen yhteyttä. Jos joskus retkahdat ajattele kuin olisit vaikka laihduttaja ja yksi pitsa ei koko laihdutusoperaatioa kaada, mutta katso, että aina edellisestä yhteydenotosta on oltava pidempi aika seuraavaan. Ja hae itsellesi terapiasta apua.
5vuotta tätä sontaa on riittänyt.
ja ennenkaikkea,minä olen heikko. tai siis aina päätän,että ei enää ikinä,ja aina se mies lurittelee itsensä elämääni takaisin,ja taas olen ovimatto.
ei herkkua.
mihin pitää ottaa yhteyttä,jotta jotain terapiaa saa,että pystyy pitämään itsensä vahvana ja eroamaan?
tässä on vielä lapsikin kuvioissa,ja mies ei aio tavata lasta,jos erotaan,se asettaa minut myös hankalaan asemaan:(
-ap
Sun on pakko vaan taistella omaa ikävääsi vastaan ja tuntea kaikki tunteet mitä se mies sussa herättää,ajan kanssa nekin tunteet helpottaa,usko pois,tiedän mistä puhun,ittekki kärsiny samasta tilanteesta..mutta kun ei anna omille mielentiloille periksi vaan päättää nyt se on loppu!
Hanki laastarisuhde!!!
Toimi täydellisesti minulla. Nappaat vaan jonkun hyvännäköisen, ei tarvitse olla mikään ruudinkeksijä. Dumppaat sitten kun olet omillasi.
Voisitko mennä juttelemaan jollekkin ammatti-ihmiselle?
Vähän sama tilanne täällä.. voikun itekkin tietäisin kunnon keinon miten unohtaa vaikka en halua
saat ainakin terapian avulla pidettyä itsesi ehjänä