Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ylipainoiset naiset

Vierailija
15.12.2011 |

Mikä ihme siinä on, kun nämä ylipainoiset naiset ovat aina haukkumassa hoikkia mimmejä?! Itse en vaan voi ymmärtää kuinka he voivat edes tuntea itsensä naisiksi jenkkakahvoineen ja laarditakapuolineen. Ja sitten vielä pitää aina haukkua ja kritisoida niitä harvoja, jotka pitävät itsestään huolta! Ei ole mitään itsekuria ja -kunnioitusta.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja tunnen itseni hyvinkin naiseksi ja vielä hyvin haluttavaksi naiseksi.

On jokaisen oma asia minkäälaiseksi oman vartalonsa muokkaa. Tottakai sitä haluis itsekkin olla vähän hoikempi, mutta tunnen itseni itsekseni näin isompanakin mitään pakkoa en siitä tee.



Mutta ihan mielenkiinnosta kysyn, mitä itse teit juuri tuolloin kun viestin kirjoitit ;)



Vierailija
2/4 |
15.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin ei hermo hierrä niin kovaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Painoa itsellä on 90kg ja pituutta 168, mallia tiimalasi. En ole ikinä haukkunut ketään hoikkaa, mutta sen sijaan olen kuullut runsaasti hoikkien AP:n kaltaisten haukkuvan ylipainoisia.

Vierailija
4/4 |
16.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja niin tekee myös monet itseään fi8ksuna pitävät miehet ja naiset. Olen hoitoalalla ja kerran yksi tuttavaperheen mies kyseli, kuinka lihavia olen työssäni nähnyt. Saman perheen nainen haukkui muutamia naisia lihaläjiksi. Vähensin kanssakäymistä heidän kanssaan, sillä tuollainen jutustelu on ala-arvoista.

Olen itse hoikka.

Töissä joskus jurppii laihojen ihmisten puheet laihdutuskuureista. Ovatko he sitten jatkuvasti tyytymättömiä itseensä, vai odottavatko kehumista hoikkuudestaan. Minulta sitä eivät saa.

Itseensä tyytyväinen ylipainoinen ihminen on huomattavasti mukavampaa seuraa kuin ikuisella laihdutuskuurilla oleva kuiva ja tyytymätön muita arvosteleva ihminen