kuukautinen kulu
työnantajallesi. Arvioi:
mikä tuntipalkkasi ja kuinka monta työtuntia hukkaat patoutumisiesi vuoksi tällä palstalla?
T: Erään erotetun yh äidin työnantaja.
Kommentit (3)
Itse virkistäydyttyäni täällä jaksan taas tylsiä rutiinihommia tehdä. Arvioin ajan jonka siihen käytän, ja istun sen verran yliaikaa töissä. Kukaan ei häviä, kaikki ovat tyytyväisiä.
Voi vittu sentään näitä juttuja. Vai että yh äidin työnantaja.
Työaikaani kulutan täällä ihan julmetun paljon, varmaan käyn vartin välein katsomassa, onko jotain uutta tullut. Joten ottaen huomioon, että palkkani on noin 60e/tunti ja siitä tunnista n. 15min kuluu täällä, niin 15e tunnissa työnantaja häviää... (+ Tyel-maksut ja pakolliset vakuutukset yms. työnantajavelvotteet.) Aika paljon siis päivän aikana (=120e pelkkää palkkaa). Ihan sikapaljon viikossa (600e) ja mietis miten paljon siitä tulee kuukaudessa (2400e) saati vuodessa (25200e olettaen että mun loma-aikanani ei tule takkiin). Jos olen tässä samassa paikassa eläkeikään asti (vielä n. 35 vuotta), niin kyllä työnantajani köyhtyy ihan julmetusti (882 000e)! Sillä rahallahan ostaisi Porvoosta jo TOOOSI komian ja mahtavan kämpän ja vielä kesähuvilan kaupan päälle.
hei en kyllä laita palkka tietoja tai kuinka monta tuntia menee täällä.
Mutta kokonaissumma on varmasti yli 500 euroa kuussa. Mut hei ketä kiinnostaa? Laittaa vaan eston koneisiin jos alkaa ottaa pannuun.
terveisiä poliisi työnantajalle. Miksi sää tänne tulit? pili 5 cm?