Saako pitkäperjantaina masturboida?
Mikä on uskovaisten kanta asiaan? Kuinka vakava synti on itsetyydytyksen harjoittaminen pitkäperjantaina?
Kommentit (22)
Pitää runkata kiirastorstain puolella niin paljon ettei pitkäperjantaina tule sellaisia kiusauksia.
Siitä joutuu kirkonkiroukseen. Kädet sidotaan vuodeksi selkäpuolelle, ettet pääse kaivelemaan paikkojasi. Ja tietysti selibaattia vuodeksi.
[quote author="Vierailija" time="02.04.2015 klo 21:59"]
Runkkaako uskovaiset? Naisetkin?
[/quote]
Ei kun ne ajattelee vaan Jeesusta.
[quote author="Vierailija" time="02.04.2015 klo 21:59"]
Runkkaako uskovaiset? Naisetkin?
[/quote]
Runkkaa ne joskus miestään eli vatkaavat käsin.
[quote author="Vierailija" time="03.04.2015 klo 01:49"]Saa jos lukee raamattua samalla.
[/quote]
Täytyy pitää huoli, ettei vain mälli lennä Raamatun sivuille.
Vastaajan mies sanoo että saa, mutta minä akkana määrään kaapin paikan ja sanon että ei. Siemenet sisään ja lapsi aluille, siittiöitä ei paperiin tai pönttöön uhrata :/! Meillä on ehdoton runkkukielto, myös pääsiäisenä.
Saa runkata, mutta siihen pitää ensin anoa lupa oman paikkakunnan kirkkoherranvirastosta, yleensä sen kyllä saa. Ei muutakuin soittelemaan, sanot vaan että olet runkkulupa-asioilla, he osaavat kyllä neuvoa.
Itse eroan kirkosta aina toimituksen ajaksi.
Hä, no ei tietenkään saa. Tai siis en oo uskovainen, niil voi tietty olla eri säännöt.
Lomalla stadissa muijan kanssa mutta lävin runkkauttamassa päivällä itseni. Ei tarvitse kinuta ja muija saa keskittyä semeen. Huomenna sama juttu .... Vittu etyä naiset on idiotteja!
[quote author="Vierailija" time="03.04.2015 klo 02:09"]
Itse eroan kirkosta aina toimituksen ajaksi.
[/quote]Tää on nähdäkseni ainoa oikea tapa, jos on ihan pakko toimitella.
Ei saa miehet, kivekset surkastuu jos uskonnollisina päivinä runkkaa.
Ei saa, etkö sä tiedä että se on syntiä!
Ei saa, ei missään nimessä. Sen takia humallun nyt omien pierujeni hajuista.
Pääsiäisenä alkaa kielto ja loppuu vappuna, silloin kaikki on vappuna iloisempia.
Jos ei saa niin miten sitten suu pannaan, jos tuleekin yöllinen ejakulaatio? Tai jos molo seisoo seisomistaan eikä sille tee mitään, ja sitten yhtäkkiä ruiskahtaa ihan itsestään, niin onko siitä nauttiminen syntiä? Pitääkö ruoskia itseä jälkeenpäin?