Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sallittu huorissakäynti?

Vierailija
27.04.2010 |

Olemme olleet mieheni kanssa pitkään yhdessä, lähes 17 vuotta. Meillä on neljä alle 10-vuotiasta lasta, pienin vuoden ikäinen. Perheenä olemme onnellinen. Parisuhde toimii kaikilla muilla saroilla paitsi seksissä. Olemme sielunveljiä ja toistemme parhaita kavereita. Ymmärrämme toisiamme todella hyvin, nautimme toistemme seurasta, mikään ei siis nypi. Kaikki on enemmän kuin täydellistä. Ainut asia mikä tökkii, on se, että minä en ole ollenkaan seksuaalinen, en ole koskaan ollut, kun taas mieheni on yliseksuaalinen. Minä en kaipaa seksiä kuin ehkä pari kertaa kuussa. Voin toki rakastella pari kertaa viikossa, mutta enemmän kuin tuo vie minulta tunnon enkä saa enää orgasmeja niin helposti. Jos on tarpeeksi aikaa välissä, niin seksi on upeaa. Mutta liian usein tehtynä maistuu puulta ja en osaa enkä tahdo alkaa näyttelemään innokasta, kun ei vaan iske. Mies taas voisi naida aamuin illoin, sen on ihan pakko saada. Ja kun se ei saa, niin se ahdistuu ja paine nousee ja se alkaa käyttäytymään kuin jännittynyt jousi.



Ollaan puhuttu ja mietitty ja vatvottu tätä asiaa todella paljon, asiat paranevat hetkeksi ja sitten taas luisuvat takaisin vanhaan kaavaan. Vuosi sitten mieheni kertoi sivusuhteestaan, oli todella pahoillaan siitä ja katui erittäin paljon. Hän ei vain voinut sille mitään, että oli pakko panna, oli kuulemma tulla hulluksi. Ymmärrän täysin hänen tekoaa, koska itse keskityin pelkästään vauvaan enkä jaksanut olla missään tekemisissä miehen kanssa. Olemme nyt vuoden aikaan päässeet aika hyvin tästä tilanteesta kuivalle maalle ja nyt kun vauvakin on jo aika iso, mies on alkanut vinkumaan lisää seksiä. Mutta minua ei oikeasti kiinnosta joka päivä rakastella. En jaksa ja tiedän, ettei minun halut tule koskaan kohtaamaan mieheni halujen määrää, ihan mahdoton ajatus. Jo seurustellessa keksin tekosyitä ettei olisi koko ajan tarvinnut naida. Tiedän, olisi tuolloin jo kannattanut miettiä, että miten tämän meidän eroavaisuus tulevaisuudessa vaikuttaa meidän elämään. Ei mietitty silloin ja nyt on liian myöhäistä.



Mitä mieltä olette, ehdotanko miehelle, että siitä vaan, mene ja nai joitan huoria vaikka pari kertaa viikossa. Pelkään että en jaksa eikä mieskään jaksa pitkään tällaisessa tilanteessa missä me nyt mennään. Erota ei haluata, koska rakastetaan toisiamme ja oikeasti nautimme toistemme seurasta.

Kommentit (16)

Vierailija
1/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Etpä tosissaan käsittääkseni ole ainoa nainen samassa tilanteessa - tosin erona se, että et ole katkeroitunut, mikä on hyvä lähtökohta. Toivottavasti miehesi kokee samoin. Sielunkumppanuus kuulostaa hyvältä.



Pelkään kuitenkin pahoin, että toisiin naisiin usuttaminen rikkoo sinut; voitko oikeasti kuvitella rakastamasi miehen toisen naisen kanssa, vaikkakin "vain" harrastamassa seksiä, niin, ettei se tuntuisi ylitsepääsemättömän pahalta? En tiedä, voi toki olla että olet niin jalo ihminen, että voit oikeasti kuvitellakin, koska haluat miehellesi aidosti ihan vain hyvää... Mutta pahaa pelkään.



Kirjoitit, että liian usein harrastettuna seksi alkaa maistua puulta etkä enää saa orgasmeja niin helposti. Jospa kuitenkin yrittäisit saada itsesi innostumaan useammin kuin sen pari kertaa kuussa, ilman tavoitetta orgasmista? Tiedäthän, että on paljon naisia, jotka eivät yhdynnässä saa orgasmia ollenkaan, silti he harrastavat seksiä, ja hyvääkin sellaista. :) Tai ellei yhdynnässä orgasmi enää meinaa tulla (jos harrastat sitä useammin kuin sen pari kertaa kuussa), niin saatko sen kuitenkin omin avuin, esim. hieromalla samalla? Noin ikään kuin palkinnoksi...



Ajattelet varmasti miehesi parasta, sen huomaa - mutta eikö sitä parasta voi ajatella niin, että sen sijaan, että antaa luvan mennä vieraisiin, "antaakin" itse useammin? Luulen, että miehesikin melko varmasti harrastaisi sitä SINUN kanssasi, kuin toisen naisen. Ymmärrän tietysti, että kun maistuu puulta niin maistuu puulta, varmaan jokainen pitkässä suhteessa ollut ajoittain kokee niin, eikä silloin vaan pääse fiilikseen. Tai ehkä ennemmin niin, ettei huvita aloittaa, vaikka itse seksi sitten tuntuukin hyvältä ja sen jälkeen ajattelee että hitsi, tätähän pitäisikin ryhtyä tekemään useammin... :) Itsellä ainakin näin.



Tai ehkä sitä seksin harrastamista voisi ajatella ikään kuin hierontana - itse hieroja ei siitä saa varsinaista nautintoa, mutta sitä on ihana tehdä omalle rakkaalle, kun tietää toisen nauttivan. En toki tarkoita että vastentahtoisesti pitää vaan jalat levittää, johan siitä hiipuu miehenkin innostus, mutta että näkee vaivaa sen eteen, että sitä tulisi harrastettua useammin.



Jos vaikka jo päivällä alkaisit lämmittelemään itesäsi, kiihottavilla mielikuvilla, eroottisia tarinoita lukemalla, millä nyt fiilikseen pääseekin yksin. Illalla sitten jatkaa sitä miehen kanssa... Tai entä huvittaisiko kumpaakaan kokeilla mitään uutta; jännittäviä pakkoja (vai onko se liian teiniä? :D ), roolileikkiä, asuja, leluja...? Siitä voisi saada ihan uutta sytykettä.



Tsemppiä anyways! :)

Vierailija
2/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämä on vaan kerran. Elämänkumppanin yleensä löytää vaan kerran. Seksuaalisesti aktiivisena miehenä ymmärrän seksin merkityksen elämässä. Tuo mitä kirjoitit omasta haluttomuudestasi kuulostaa todella tutulle.



Olet löytänyt itsellesi oikean elämänkumppanin. Sen ei tarvi olla niin omistavaa kuin se monesti esiintyy elämässä. Halut ei aina mene yksiin, mutta se että jakaa arjen ja rakentaa tulevaisuutta on hieno asia. Mielestäni näiden täysien ihmisoikeuksien myöntäminen miehellesi voisi olla mahdollista. Ensinnäkin mies ei rakastu mitenkään helposti ja miehelle monesti on paljon tärkeämpää se että on se oikea kumppani kuin oma lutka.



Teroita miehellesi ehkäisyn merkitys. Eli vain kumilla. Voit kyllä ottaa omistavan ja itsekkään asenteen asiaan, mutta sä taidat nähdä asian vähän fiksummin. Liian tiukalla pidetty hihna satuttaa molempia ja mies saattaa tehdä epätoivoisia valintoja oudoissa olosuhteissa. Vietti nimittäin on vahva.



Ja ei mitään huoria! Puutteessa eläviä naisia on nimittäin samalla tavalla. Ihania, perheellisiä, lapsekkaita, pullantuoksuisia, täydellisiä naisia, pirttihirmuja. Parisuhteet on vaan laimeita pidemmän päälle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ryhmäseksiä!

Vierailija
4/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tilanteesi ei ole mitenkään ainutlaatuinen.



Itse en ole tehnyt liittomme vähäisestä seksistä numeroa, tai erokysymystä. Olen hoitanut asian vähin äänin muilla keinoin.



Mitään varsinaisia suhteita, joissa on mukana tunteita, ei pidä harrastaa.

Vierailija
5/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan ku mun kirjottama!

Meillä on 25v yhteiseloa takana ja voin sanoa, että mies oli alussa aivan kauhea: kaksi kertaa päivässä piti saada ja jos ei saanu, niin kiukutteli. Alussa suostuin, kun aattelin, et niinhän kunnon naisen kuuluukin tehdä. Lapset tuli, mielenkiintoni siirtyi heihin. Mies oli kauheessa puutteessa ja äksy, helvetillinen.

Onneksi mies on vanhemmiten tyytyväinen vain kerta päivään, jopa joskus saattaa jäädä yksi päivä väliä eikä hän äksyile. Olen tästä kiitollinen.

Yritän antaa miehelle niin usein kuin vain hän haluaa, jotta perhe-elämä sujuu. (Omilla haluillani ei ole mitään merkitystä, sillä jos mentäis niiden mukaan niin seksiä olis max kerran puolessa vuodessa.)

Vierailija
6/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on APn kanssa myös ihan samanlainen asetelma, vaimoani ei vain kiinnosta seksi, ei minun, eikä kaikesta päätellen ylipäätään kenenkään kanssa. Hyvänä vaimona toki antaa minulle sillon tällöin, mutta ensinnäkin aivan liian harvoin, ja toisekseen, eipä siitäkään "säälipanosta" paljoa nauti! Rakastamme silti toisiamme paljon, enkä suinkaan halua lähteä suhteesta, lapsiakin on. Kärsin silti tilanteesta todella paljon, koska haluaisin seksiä päivittäin. Tämä varjostaa jokapäiväistä elämäämme, koska äksyilen itsekin varmaan juuri tämän takia.



Tutustuin sittemmin erääseen toiseen naiseen, joka omista syistään olisi varsin halukas harrastamaan seksiä kanssani. En kuitenkaan haluasi pettää, vaikka joskus olenkin ollut tulkitsevinani, että se olisi jopa sallittua. Olen ymmälläni, mitä tehdä...



Huorat ei kiinnosta, mutta pelkään mahdollista ihastumista mahdolliseen liittomme ulkopuoliseen seksikumppaniin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/16 |
28.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä mieheni kanssa ihan sama juttu, hän haluaa minua ei niin kiinnosta. Kun hän ei saa niin kiukuttelee ja on pinna kireänä ja sitten ei arkikaan ota sujuakseen, vaikka muutem olemme toisillemme hyvinkin sopivat. Raskas ja raastava tilanne molemmille.

Vierailija
8/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse myyn seksiä 300e, eli pari kertaa viikossa olis sitten mun kohdalla 600e...ja jos tuota jatkuis, niin 2800e kuussa. Hups mikä hinta pois teidän perheeltä!

Voiskjo sun seksihullu mies ihan vaan runkata ja katsoa pornoa?

Mutta pitää kyllä naisena sanoa, että seksiä pari kertaa kuussa on ainakin mulle liian vähän. Kerta viikossakin on ihan liian vähän.

Ja tähän en laske asiakkaita. Heillehän minä vain esitän seksiä. Siitä on siis minun oma seksi todella kaukana,

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jolle seksi maistui, tilanteessa jossa sain sitä kotona kerran kuukaudessa. Muutamassa kuukaudessa huomasin, että moni muukin asia elämässä tuntui tämän netistä löytämäni kanssa sopivan paremmin yhteen kuin vain seksihalut ja aloin viettää hänen kanssaan ensin iltoja ja myöhemmin viikonloppuja.

Iltaisin juttelimme netissä.



Neljä kuukautta myöhemmin vaimo halusi seksiä ja tajusin, etten voi pettää tätä toista naista joten oli pakko kieltäytyä. Viikkoa myöhemmin otin puheeksi avioeron ja kuukautta myöhemmin olimme jo myyneet talon ja asuimme erillämme, minä pojan kanssa ja eksä tytön kanssa.



Alunperin kyse oli vain seksistä, myöhemmin sitä tajusi olevansa muutenkin tyytymätön koko suhteeseen, kun siitä oli tullut pelkkää kaveruutta ja kämppisasumista.

Vierailija
10/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse myyn seksiä 300e, eli pari kertaa viikossa olis sitten mun kohdalla 600e...ja jos tuota jatkuis, niin 2800e kuussa. Hups mikä hinta pois teidän perheeltä! Voiskjo sun seksihullu mies ihan vaan runkata ja katsoa pornoa? Mutta pitää kyllä naisena sanoa, että seksiä pari kertaa kuussa on ainakin mulle liian vähän. Kerta viikossakin on ihan liian vähän. Ja tähän en laske asiakkaita. Heillehän minä vain esitän seksiä. Siitä on siis minun oma seksi todella kaukana,

Mukava saada ammattilainenkin palstalle. Jos saa kysyä työsalaisuuksia sen verran että mitä miehet yleensä haluaa? Onko se totta että moni haluaa vain avautua? Seisooko jännitykseltä? Annatko nussia paljaalla? Myös kakkoseen? Mitä kinkyä et suostu tekemään? Ootko rakastunut hoitoon?

Minä en itse ole käynyt maksullisissa enkä usko että koskaan olisin valmis maksamaan edes fetissin toteuttamisen takia. Olen kiinnostunut seksityöläisistä ihmisinä jonkin kumman takia. Kai mä vaan tykkään helpoista naisista.

Entä mitäs sellainen lentävä lause: "jokainen nainen on mielellään huora oikealle miehelle" Eli siis jokainen nainen tekisi kaikki temput miehen kanssa kun se ois vaan se ihan oikea hänelle. Mä en tästä ajatusmallista ole päässyt vielä selvyyteen. Uskoisin että liitot joissa on lapsia, perustuvat niin paljon sille että on valittu hyvä puoliso, mutta ei sinänsä ole mielenkiintoa siihen persoonaan. Ois ehkä jokin hulttio tai muuten hyvin erilainen tyyppi olemassa kelle antais missä asennossa vaan missä vaan ja vieläpä omasta aloitteesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menin nuorena naimisiin. Yksi lapsi saatiin. Pian ei kiinnostanut seksi eikä mikään muukaan miehen kanssa. Pari vuotta siinä kituuteltiin, sitten erottiin.



Olen löytänyt uuden miehen. Alkuhuuma on jo haihtunut, mutta koska Hän on Elämäni Mies, niin en voisi kuvitella tilannetta hänen kanssaan, ettei tekisi mieli. Tarkoitan siis sellaista tilannetta, että kaikki muu toimisi, muttei seksi.



Ex:n kanssa ei kyllä toiminut mikään muukaan, joten en ymmärrä sitä, että "kaikki on hyvin patisi seksi" -ajatusta.



Meillä on seksiä aina kun halutaan, halutaan aika yhtä paljon.

Vierailija
12/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan tavallista seksiä (suojattua) tarjoan.

Esitän seksiä näille miehille. En todellakaan nauti, enkä tod ihastu.

Ihan mukavia miehiä ovat kaikki. Valitsen asiakkaani. Eli kaikille miehille en myisi seksiä edes 300 eurosta.

Muuten minulla on oma seksielämäni. Omat ihastukseni jne.. Nyt kun olen ihastunut yhteen mieheen (ei asiakas!), on entistä typerämmän tuntuista myydä ja esittää seksiä asiakkaille. Kaiken kaikkiaan tyhmää hommaa, vaikka miehet ovat ihan kunnollisia jne...

Se on typerää näiltä miesasiakkailtakin. Mutta niin vaan ovat eri syistä ajautuneet maksamaan seksistä.



Omaslle ihastukselleni olen tosi slut ja sexi on aivan ihanan rietasta jne... iik sentään kun ajattelenkin!! En ikinä voisi valita miestä vain talouden turvaamisen takia. Mun miehen tulee haista ja maistua juuri semmoselta, joka saa mut hyrräämään. ASiniin ja mies ei saa olla tyhmä ja hänellä pitää olla asennetta....



Eli ihmisten väliset aidot tunteet ovat ainoita tärkeitä . Tunteita ei voi myydä . Seksi on korvien välissä ja sitä ei voi oikeasti myydä. Kroppaa voi myydä ja esitystä. Siitä on mun todellinen seksi kaukana. Asiakkaat ei sitä tietenkään huomaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/16 |
29.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan tavallista seksiä (suojattua) tarjoan.

Esitän seksiä näille miehille. En todellakaan nauti, enkä tod ihastu.

Ihan mukavia miehiä ovat kaikki. Valitsen asiakkaani. Eli kaikille miehille en myisi seksiä edes 300 eurosta.

Muuten minulla on oma seksielämäni. Omat ihastukseni jne.. Nyt kun olen ihastunut yhteen mieheen (ei asiakas!), on entistä typerämmän tuntuista myydä ja esittää seksiä asiakkaille. Kaiken kaikkiaan tyhmää hommaa, vaikka miehet ovat ihan kunnollisia jne...

Se on typerää näiltä miesasiakkailtakin. Mutta niin vaan ovat eri syistä ajautuneet maksamaan seksistä.

Omaslle ihastukselleni olen tosi slut ja sexi on aivan ihanan rietasta jne... iik sentään kun ajattelenkin!! En ikinä voisi valita miestä vain talouden turvaamisen takia. Mun miehen tulee haista ja maistua juuri semmoselta, joka saa mut hyrräämään. ASiniin ja mies ei saa olla tyhmä ja hänellä pitää olla asennetta....

Eli ihmisten väliset aidot tunteet ovat ainoita tärkeitä . Tunteita ei voi myydä . Seksi on korvien välissä ja sitä ei voi oikeasti myydä. Kroppaa voi myydä ja esitystä. Siitä on mun todellinen seksi kaukana. Asiakkaat ei sitä tietenkään huomaa.

tässä joku nuori aviovaimo esittää huoraa, jotta oma puoliso ei päätyisi tällaisen syliin.

Vierailija
14/16 |
30.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vain hölmö maksaisi seksistä 300 euroa, kun kivoja opiskelijatyttöjä saa satasella. Minä pidän heitä hyvänä ja kohtelen kunnioituksella. Tyydytän heidät aina ensin.



Vaimoa kun ei seksi kiinnosta ja minä olen peto. Tai siis terve mies.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/16 |
30.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

minä en ole ollenkaan seksuaalinen, en ole koskaan ollut, kun taas mieheni on yliseksuaalinen. Minä en kaipaa seksiä kuin ehkä pari kertaa kuussa. Voin toki rakastella pari kertaa viikossa, mutta enemmän kuin tuo vie minulta tunnon enkä saa enää orgasmeja niin helposti. Jos on tarpeeksi aikaa välissä, niin seksi on upeaa


Jos et ole OLLENKAAN seksuaalinen, niin eihän sinulla tee sitten KOSKAAN seksiä mieli. Toiseksi miksi olet orgasmiherkkyydestäsi huolestunut, jos ei seksi kiinnosta? Tässä nyt mäyttäisi siltä, että et ole seksuaalisuutesi kanssa sinut. Oletko opetellut tuntemaan omaa seksuaalisuuttasi? Mistä sinä oikeasti tykkäät ja mitä asiota haet seksissä? Mikä asia saa sinut kiihottumaan eli tekemään mieli seksiä? Minä suosittelisin seksuaaliterapeutilla käyntiä, jospa se saisi sinun seksuaalisuutesi salat selville.

M34

Vierailija
16/16 |
30.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse olen yliseksuaalinen mies, mutta tyydytän himoni runkkaamalla päivittäin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi neljä