Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kumppani ei yhtään kiinnosta

Vierailija
15.10.2014 |

Ollaan seurusteltu jo hyvän tovin. Mutta kun ei sytytä. Ei kumppanissa mitään vikaa ole ja välillä on ihan kivaakin mutta jotain puuttuu.

En ole ollut häneen rakastunut ja hän sen tietää, mutta se ei tunnu häntä lainkaan haittaavan?

En halua loukata tai riidellä. Mitä siis tehdä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Loukkaat häntä paljon enemmän rakastamattomuudellasi varsinkin jos hänellä on syviä tunteita sinua kohtaan.

Hyvä tovi? Tarkoittaa kuinka pitkää aikaa? Miksi menitte yhteen? Olisiko ero helppo vai vaikea noin niin kuin käytönnön kannalta?

Vierailija
2/3 |
15.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ero olisi helppo minulle. Emme asu yhdessä. Kun yritän ottaa eron puheeksi kumppani sulkeutuu ja itkee salaa. Yli vuosi on mennyt näin. Erosimme aika alkuvaiheessa mutta hän halusi tulla takaisin ja minä suostuin.

Hänellä olisi normaalit parisuhdekuviot mielessä mutta minä en näe itseäni kenenkään puolisona.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Höh. Olet siis mies joka käyttää naista hyväkseen? Miksi et laita naista menemään ja etsi sellasta kumppania joka sytyttää?

Onko se sun naisesi jotenkin tyhmä vai? Haluaa parisuhdetta ja ehkä perheenkin? Mutta roikkuu ukossa, joka ei halua kumpaakaan?

Tee nyt herranjestas teille molemmille palvelus ja jätä se nainen. Kerrasta poikki.

Vai eikö sinussa ole tarpeeksi miestä siihen?