Onko ex-tammiksia -05 odotuspuolella?
Heippa=)!
Selailen taas pitkästä aikaa odotuspinoja kun vauvakuume on taas iskenyt;). Emme ole avomiehen kanssa vielä yrittäneen toista lasta, mutta vähän " uhkapeliä" on ollut ehkäisyn kanssa joten nyt menkat minulla 3-4päivää myöhässä...=)saas nähdä. Mutta paljon terkkuja kaikille ex-tammikuisille -05! ja iloista kevättä=)
T:Marypepper ja Hegesippus1v2kk
Kommentit (8)
Minut jo löysitkin tuolta syyskuisten pinosta ja sinne sua moikkasinkin, mutta tänne vielä :)
Meitä tammiksia -05 on uudelleen raskaana jo useita, vähän eri kuukausilla vaan mennään. Itse odotan siis kolmatta ja la selviää loppukuun ultrassa, mutta oma arvio on syyskuun alku.
Kaikkea hyvää sinulle ja plussatuulia!
Porenn, tammityttö 1v2kk ja Pimpula rv 14+2
Täällä olisi yksi 31.1.2005 pojan saanut kotirouva :)
Uusi laskettuaika on 15.4 (eli ihan just :)), mutta näyttäisi tulevan vähän etukäteen.
Meillä tarkoituksellinen vahinko, joten jos vauvakuume on ja molemmat haluaa niin ehkäisy pois ja jännitystä elämään :)
Jaahas! Askareet odottavat...
-viivi_84 ja maha- asukki 34+4
Meitä ex-tammiksia on aikas monta mun tiedon mukaan odotuspuolella. itse pinoudun tuolla elokuisten pimossa.
puuhis ja lauma 97,99,00,02ja 01/05 masukirppu 16+6
Meillä kävi todellinen vahinko, siis pillerit pettivät. Mutta, nyt ensishokin jälkeen innolla kasvatan mahaani...varmasti viimeisen kerran :)
Laskettu aika lokakuussa...
T. Mianni, poika-99, tyttö-03, Julia 1/05 ja " Ursula" 7+4
Eli ex-tammis -05, tosin meiän tytteli meni reilusti yli ja syntyi vasta 080205, mut anyway :)
Pikkukakkosta odotellaan syyskuulle. Ja kuten Porenn jo kertoikin, meitä ex-tammiksia on raskaana jo monta. Jos oikein tuolla yhteisössä laskin yks päivä, ainakin 15 odottaa jälleen.
Onnea odotukseesi toivottaa Tilli, pikkuneiti 02/05 ja nappula rv 13+6
Laskettu aika syyskuussa.
Ninnu ja tammipoika 1v 1kk
.." löytää" noin monta ex-tammista=). Itselläni tänään menkat jo 5 päivää myöhässä, yleensa aina joko ajallan tai ajoissa...hmm!
Iloista odottelua kaikille=)
-Marypepper ja Hege1v2kk
Täällä ainakin yksi tammikuussa -05 tytön saanut uuden vauvelin odottelija =) Kirjoittelin silloin tammisten pinoihin nimellä Riikka82 mutta nyt nimimerkki muuttunut enemmän tyttöön viittaavaksi.
Tällä hetkellä odotus jo yli puolessa välissä ja niinpä Neasta tulossa isosisko heinäkuussa jos kaikki hyvin menee.
Terkuin (ex-tammis -05) Riikka rv 21+1 ja Nea 1v 1kk