Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

limatulpasta..

17.07.2006 |

eilen illalla irtosi kai limatulppaa, kirkasta, tosin aikast vähän. voiko se irrota `osissa´? ja kuinkahan pian synnytykseen?!

raskausviikkoja nyt 37+1

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokemusta ei kyllä ole kun itekin ekaa odottelen.... Kyllä tuo siltä kai kuulostaa, vaikka voihan se olla vaikka valkovuotoakin, kun sen pitäisi loppuajasta lisääntyä ja paksuuntuakin. Riippuu kai kuinka paljon sitä tuli.

Itsellä tuli jotain pöntön pohjalle eilen, mutta se meni siis suoraan sinne. Mun mielesta se oli rusehtavaa ja samanlaista tuli vessapaperiinkin ihan vähän. Ilmeisesti se voi olla rusehtavaakin, ja silloin on synnytys lähempänä. Korjatkaa, viisaammat, jos olen väärässä.

Limatulpastahan voi silti kestää vielä parikin viikkoa synnytykseen, joten rauhassa vielä vaan...Aika paljon täällä on ollut puhetta limatulpasta, käypä lukemassa nekin (paljon muiden kokemuksia).

Onnea matkaan!

Buddy 39+4

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla