Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Touko-kesäkuun vaihteessa Hania vai Alcudia?

Vierailija
21.01.2013 |

Ensimmäistä perhelomaa innostuimme katselemaan, mukana 2 alakoululaista ja 1 taapero, toiveissa lämpöä, uintia, helppoa retkeilyä. Nämä kaksi kohdetta nyt valikoitunut, kumpaan lähtisitte?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ranta aivan ihana lapsille :) Autonvuokraus ehdoton ja Mallorcalla hyvät + turvalliset tiet.



Omakohtaista kokemusta Blue Star Estrella de mar + Spasta ja voin lämpimästi suositella sitä + hotellin all inclusivea. Lähtisin koska vaan uudelleen!

Vierailija
2/5 |
22.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kreetalla ollaan käyty miehen kanssa kaksin ja siellä viehättää maisemat, rakennukset, tunnelma ja ruoka. Mutta siellä ehkä hankala kuljettaa taaperoa rattaissa, joten sillä katseltiin vaihtoehdoksi tuota Mallorcaa. Ja näyttää aika upeilta nuo allasalueet koululaisten kannalta.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alcudiassa on todella hyvät kävelytiet ym. Kreetalta ne taitavat melkein puuttua järestään. Mallorca muutenkin jotenkin siistimpää. Alcudian rantaa ei voi olla kehumatta, on niin matala pitkälti, että on pienemmillekin todella hyvä. Kyseisen hotellin allasalue oli hieno, lisäksi sai käyttää viereisen hotellin aluetta.

Itse olen katsellut nyt Kreetaa vaihtoehtona, onko sieltä antaa hotellisuosituksia?

Vierailija
4/5 |
23.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehen kanssa olimme Agia Marinassa jossain äkkilähtöhotellissa, joten en osaa perhelomalle ehdottaa hotellia. Nyt kun kahlasin Finnmatkojen ja Aurinkomatkojen hotelleja niin sieltä suosikiksi nousi Stefan Village, näytti kivalta ja kun googletin niin löysin keskusteluketjuja joissa sitä kehuttiin. Se olisi sijainnut hiukan ylöspäin rinteeseen pois vikkaalta pääkadulta, mutta kuitenkin rantaan vain muutama sata metri. Ranta siinä kohdin oli hiekkainen, samoin molempiin suuntiin Kato Staloksen kohdalla ja Paltaniaksen kohdallakin taisi olla vielä hiekkainen ranta joka muuttui sitten sellaiseksi pikkukiviseksi sinne Geranin suuntaan. Miehen täti joka on ollut matkatoimistossa töissä ikänsä, niin ehdotti perhelomalle juuri tätä Haniaa tai Alcudiaa.

5/5 |
24.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Tässä onkin tullut jo Mallorcalta hyvä vinkki, toisena suosittuna perhehotellina Alcudiasta voisin nostaa Blue Star Paraiso de Alcúdian. Kyseinen rannalla sijaitseva hotelli on myös kovin pidetty asikkaiden kesken.

http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/espanja/mallorca/alcudia/blue-star-p…



Kreetalla puolestaan suosittelisin itse miettimänne Blue Star Stefan Villagen lisäksi Blue Village hotelleja Creta Paradisea ja Caldera Beachia Geranin kylässä.

http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/kreikka/kreeta/gerani/blue-village-a…



Molemmat lomakohteet ovat oikein hyviä vaihtoehtoja, joten riippumatta kumpaan kohteeseen päädyttekään, tulee lomasta varmasti ikimuistoinen. Toivottaavsti saat myös muiden matkailijoiden vinkkejä eri hotelleista.



Ystävällisin terveisin

Terhi/Finnmatkat

myynti@finnmatkat.fi