Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mielipiteitä, voiko 12-vuotiasta pyytää haltiakummiksi?

15.08.2006 |

Meillä on tällainen tilanne, että haluaisin pyytää oman kummityttöni tyttäreni kummiksi. Kummityttö on siis vasta 12-vuotias ja koska ei ole vielä konfirmoitu, niin varsinaista kummia hänestä ei tule. Onko siis korrektia pyytää noin nuorta haltijakummiksi? Kummityttöni äiti on minun kummi ja minun äitini on taas kummini kummi, eli perinnettä olisi kiva jatkaa ja meillä lapsiluku on nyt täysi. Kertokaahan omia mielipiteitänne asiasta!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

on joku ton ikänen jossakin roolissa ristiäisissä...mut kun en saa päähäni miksi häntä kutsuttiin....olikohan Guardian Angel....eli suojelusenkeli....RIstiäisisää piteli sit kynttilää tms.



yks mahdollisuus on se, että nykyäänhän voi lisätä kummeja...et hänet lisättäisiin oikeisiin kummeihin hänen päästyään ripiltä.

TÄrkeitä ihmisiähän vauvan elämässä ei ole koskaan liikaa!



Onnea vaan uudesta vauvasta!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla